2. - Други
  3. В последното "Олд Фърм" за сезона: Рейнджърс шокира Селтик с 3:0 (ВИДЕО)

В последното "Олд Фърм" за сезона: Рейнджърс шокира Селтик с 3:0 (ВИДЕО)

Двата гранда от Глазгоу изиграха зрелищен мач

Рейнджърс победи с 3:0 Селтик у дома в последното издание на "Олд Фърм" в шампионата на Шотландия през сезона. Това бе първата загуба на "келтите" след 34 поредни мача без поражение.

"Сините", които ще финишират втори в крайното класиране, поведоха в резултата още в петата минута, когато Тод Кантуел се разписа при добавка.

Половин час по-късно Джон Сутар удвои резултата след центриране от ъглов удар на Джеймс Тавърниър.

В 70-ата минута Фешън Сакала оформи класическия успех в полза на домакините. Рейнджърс спечели в дербито за първи път през сезона в общо шест мача във всички турнири.

Селтик си осигури предсрочно спечелването на 53-та титла в своята клубна история преди седмица. Тимът е недостижим на върха с актив от 95 точки, докато Рейнджърс е втори с 85 точки три кръга преди края.

"Зелено-белите" триумфираха и с купата на Лигата, а през юни ще се изправят срещу Инвърнес Каледониън Тисъл във финала за Купата на Футболната асоциация.

ПСЖ ще бъде без Коло Муани срещу Страсбург

Нападателят има навехнат глезен

ПСЖ иска да привлече Маркус Тюрам, но той се дърпа за трансфер

Нападателят на Интер май не иска хич да ходи в Париж

Интер Маями започва преговори с Луис Суарес за нов договор

Клубът иска да задържи уругвайския голаджия

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)