2. Черно Море
  3. Набор 2000 г. на „Морето” отпадна след дузпи от Купата на БФС

Набор 2000 г. на „Морето” отпадна след дузпи от Купата на БФС

На финала Литекс ще играе с Левски

Набор 2000 г. на „Черно море” отпадна в полуфинала за Купата на БФС след драма с дузпи срещу „Литекс” в Ловеч. Футболистите на клубната легенда Тодор Марев завършиха 1:1 в редовното време. Рулетката на дузпите обаче позволи на „люляците” да продължат в следващата фаза.

„Оранжевите” поведоха с 1:0 през първото полувреме. Преди това обаче реферът не свири чиста дузпа за „моряците”. След почивката варненци смазаха домакините и изравниха чрез Даниел Димов. Изпуснати бяха възможности за чиста победа, което доведе до психическо и физическо изтощение на талантите. При дузпите „моряците” не вкараха 3 наказателни удара и отпаднаха от турнира.

Въпреки това Тодор Марев е много доволен от децата и представянето в дербито.

На финала надеждите на "оранжевите" ще се изправят срещу Левски, който се класира след победа над Славия също с дузпи.

„Черно море” (набор 2000-а): Даниел Матев, Георги Топалов, Йордан Радев, Виктор Попов, Мартин Дичев, Даниел Димов, Радослав Михайлов, Александър Цариградски (45 – Йордан Атанасов), Александър Георгиев (36 – Никълъс Радев), Лъчезар Йорданов, Антоан Вълчев.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)