2. Черно Море
  3. Черно море спечели с лекота отложения мач срещу Калиакра (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море спечели с лекота отложения мач срещу Калиакра (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Моряците” размазаха „Бг Каляри” с 5:0 на наводнения стадион в Каварна

Отборът на Черно море продължава с добрите си изяви от началото на сезона, след като днес размаза с 5:0 тима на Калиакра в последния мач от 9-ия кръг на родната „А” група, който трябваше да се играе вчера, но бе отложен за днес заради ужасните метеорологични условия в Каварна.

Едва 300 зрители се престрашиха да дойдат на стадиона в крайморския град, който на места бе доста подгизнал и се бяха образували огромни локви, които затрудняваха играчите на двата тима. В този мач като титуляр за „моряците” се завърна Хермес Паломино, който направи поредното си страхотно представяне с екипа на варненци. Капитанът на гостите – Георги Илиев, също се представи на много високо ниво, като се отчете с два гола и асистенция за убедителния успех на своите.

Двубоят започна равностойно, а в 5-та минута гостите можеха да излязат напред в резултата, след като Божилов опита падащ лист, топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Темпото в началото не бе особено високо, играта се водеше в центъра на терена, а единственото положение до 20-ата минута бе гредата на „моряците”.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Паломино проби по
десния фланг, премина през Райчев и върна за Георги Илиев, който от около 7 метра даде преднина на своите.

Попадението обърка домакините, които започнаха да грешат пас след пас, което даде възможност на варненци да организират още опасни атаки към вратата на Цветан Димитров. При една от тях, в 30-ата минута, Дончо Атанасов премина през двама играчи на домакините по левия фланг, напредна бързо и центрира остро в наказателното поле, където Божилов засече от няколко метра и удвои преднината на своите.

До края на полувремето зрителите не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Черно море.

Втората част стартира с малко по-добра игра на домакините, които вече нямаха какво да губят и хвърлиха всички сили в атака. В 54-ата минута
 Яшар центрира в пеналта, топката стигна до Цачев, който стреля от воле от няколко метра, но кълбото срещна напречната греда и излезе в аут.

В търсене на намаляване на резултата, каварненци се оголиха в защита, което даде възможност на гостите да организират някои опасни контраатаки. В 57-ата минута Георги Илиев стреля неточно, а в следващата атака Паломино проби мощно по десния фланг,
след което подаде за Атанасов, който спря за Божилов, нападателят шутира, но над вратата.

Така се стигна до 70-ата минута, когато
Георги Илиев напредна през центъра и подаде за десния бек - Сашо Александров, който от границата на пеналта с удар по диагонала направи 3:0.

Това обаче не бе краят на кошмара за Калиакра, тъй като в 78-ата минута
Паломино получи на границата на наказателното поле и стреля силно с левия крак, кълбото се удари в лявата греда и влезе в мрежата на Цецо Димитров за 4:0.

В самия край на мача, в 89-ата минута, Георги Илиев изстреля страхотна бомба от над 25 метра, която влезе в горния ляв ъгъл на вратата на Калиакра за крайното 5:0.

След успеха Черно море се намира на 7-о място във временното класиране с актив от 16 точки. Домакините от Калиакра пък са предпоследни с едва 4 пункта, на 3 от спасителния бряг.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата