2. Ботев (Пд)
  3. Ботев на осминафинал за Купата, Иван Цветков се завърна с гол +ВИДЕО

Ботев на осминафинал за Купата, Иван Цветков се завърна с гол +ВИДЕО

Ботев (Пловдив) победи с 3:0 Нефтохимик в реванша и с общ резултат 9:0 се класира за следващия етап в турнира

Ботев (Пловдив) победи с 3:0 Нефтохимик във втория мач от 1/16-финалите за Купата на България и с общ резултат 9:0 се класира за следващия етап в турнира. По предложение на бургаския тим реваншът между двата отбора се игра отново на стадион "Христо Ботев".

Двубоят ще се запомни със завръщането в игра на Иван Цветков, за който това бяха първи минути за него през сезона. Срещата бе по-специална и за двама младоци. 19-годишният вратар на Ботев Росен Андонов записа цял мач в официалния си дебют, а първите си минути в мъжкия футбол отбеляза и 17-годишният офанзивен халф Наско Милев, който се появи на терена в средата на втората част.

Станимир Стоилов заложи на Дяков и Джинич като централни защитници, Филипови Артур Енрике като крайни бранители, Сърмов и Галчев в средата на терена, Педро и Вандер по крилата, Домовчийски и Костов в центъра на атаката.

Мачът започна с два пропуска на Луис Педро още в началните минути. Първо Станислав Костов намери холандеца с ниско центриране, а той от чиста позиция изпрати топката високо над гредата. Още в следващата атака вратарят на "шейховете" Петър Денчев изби шут на крилото с левия крак. След неточни удари на Галчев и Домовчийски, се стигна до 20-ата минута, в която бургазлии организираха първата си добра атака завършила с удар в аут на Галин Димов.

В 25-ата минута Валери Домовчийски бе изведен зад защитата, но би над вратата с десния крак. В 28-ата Росен Андонов излезе извън наказателното си поле, за да пресече извеждащ пас към Диян Христов, а в ответната атака Денчев спаси опасен шут на Домовчийски.

Малко по-късно Андонов изби единственият точен удар в очертанията на своята врата, за да се стигне до 38-ата минута, в която "канарчетата" откриха резултата. Вандер намери с пас над защитата Домовчийски, който с техничен удар от въздуха изпрати топката в долния десен ъгъл за 0:1.

Последното положение преди почивката се откри пред Елведин Джинич, чийто изстрел с глава бе спасен от вратаря.

В началото на второто полувреме публиката посрещна на крака и със скандирания Иван Цветков, който се завърна на терена след близо четиримесечно отсъствие.

В първите минути на втората част Костов пропусна отблизо след остро центриране на Вандер, а малкопо-късно Сърмов стреля в ръцете на вратаря. В 50-ата минута Георги Вълчев се озова на добра позиция, но от границата на наказателното поле не намери очертанията на вратата.

В 63-ата минута Луис Педро открадна топката от защитата на бургазлии, откъсна се сам срещу вратаря и с точен удар в горния ляв ъгъл покачи на 0:2. Веднага след втория гол Мъри Стоилов пусна в игра роденият през 1996 година Наско Милев, който е част от отбора на Ботев в Елитната група до 17 години.

В 76-ата минута Иван Цветков ознаменува завръщането си на терена с гол в типичен за него стил. Той получи топката в в наказателното поле и с майсторски удар с външен фалц я изпрати неспасяемо в долния ляв ъгъл за 0:3.

До края "жълто-черните" пропуснаха още няколко изгодни ситуации, а попадениена Педро бе отменено заради засада.
Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа