3. Зрелищни попадения донесоха успеха на Ботев на подгизналия терен в Бургас (ВИДЕО)

„Канарчетата” победиха Черноморец с 2:1 под непрестанния дъжд на „Лазур”

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Черноморец с 2:1 в първи мач от 18-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”. Това бе четвърто поредно поражение за възпитаниците на Димитър Димитров в шампионата.

Под проливния дъжд в Бургас, близо 1000 зрители на стадион „Лазур” станаха свидетели на три изключително красиви попадения. Вандер Виера откри резултата в полза на пловдивчани в 60-ата минута, а Иван Цветков удвои преднината на гостите в 66-ата. В 88-ата минута резервата на "акулите" Милчо Ангелов пък оформи крайния резултат.

Първата част не бе изпъстрена с интересни положения пред двете врати. През скучните първи 45 минути играта бе равностойна, предимно в централната част на терена.

Единствените две ситуации, които ще се запомнят преди почивката, бяха опасен удар на Мариян Огнянов от движение, след който топката премина в опасна близост до напречната греда на вратата на Черноморец и изненадващ изстрел на Преслав Йорданов, който стреля с гръб към вратата на Ботев, но малко не му достигна, за да открие резултата.

Гостите започнаха малко по-активно втората част, но сгъстената отбрана на „акулите” не им оставяше много възможности за удари.

Стражът на домакините Янко Георгиев обаче нямаше какво да направи в 60-ата минута, когато с топовен удар от около 25 метра Вандер Виера зарадва близо 500-те привърженици на Ботев, пропътували разстоянието от Пловдив. Преди да влети в мрежата топката срещна напречната греда и стана абсолютно неспасяема.

Допуснатото попадение накара домакините да се оголят в задни позиции в търсене на изравнително попадение.

Именно това и чакаха гостите, които съумяха да удвоят преднината си в 66-ата минута. Капитанът на гостите Иван Цветков получи отличен извеждащ пас от Иршак и останал очи в очи с Георгиев го прехвърли технично за 2:0.

Бургазлии все пак опитаха да се доберат до почетно попадение и бяха много близо в 82-ата минута, когато Преслав Йорданов засече с глава добро центриране отляво, но Стаховяк се намеси блестящо и запази вратата си суха.

Вратарят на пловдивчани обаче бе матиран две минути преди края на редовното време, след като резервата на "акулите" Милчо Ангелов с безпощаден удар от дъгата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

По този начин отборът на Ботев временно се изкачи на трета позиция преди изиграването на останалите мачове. „Канарчетата” вече имат актив от 35 точки, докато Черноморец е седми с 27.