3. Златни резерви изведоха Литекс до победа над "железничарите" на Велев (СНИМКИ)

Златни резерви изведоха Литекс до победа над "железничарите" на Велев (СНИМКИ)

Армандо Ваюши и Томи Костадинов донесоха успеха на ловчанлии в София, двата тима завършиха с по 10 души срещата

Отборът на Литекс победи като гост Локомотив с 2:0 в мач от 14-ия кръг на „А” група.  И двете попадения за ловчанлии бяха дело на резерви. Армандо Ваюши откри резултата в 77-ата минута, а в 87-ата Томи Костадинов удвои, оформяйки крайния резултат.

Срещата на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел” бе доста интересна и динамична. И двата тима на завършиха в пълен състав двубоя. В 64-ата минута Галин Иванов получи втори жълт и остави ловчанлии с човек по-малко, а в 76-ата за същото играта напусна и Даниел Пеев.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!

Първата част бе изключително равностойна и напрегната. Положенията пред двете врати обаче не бяха много за сметка на наситената игра в централната част на терена.

Двата тима си размениха по една по-сериозна опасност. В 32-ата минута Павел Петков нахлу отляво в наказателното поле и стреля силно към долния десен ъгъл, но Илко Пиргов плонжира отлично и спаси.

В самия край на полувремето пък Иса свали с глава за Момчил Цветанов, който стреля от десетина метра, но Михайлов с блестящ рефлекс успя да отрази.

Втората част започна двуостро, но положенията пред двете врати отново липсваха. Противно на логиката гостите заиграха по-добре едва когато останаха с човек по-малко на терена. Минута след като и двата тима останаха с по десет души на терена пък ловчанлии най-после откриха резултата.

В 77-ата минута Момчил Цветанов свали с глава за връхлитащия в наказателното поле влезлият като смяна Ваюши, който с техничен удар вкара в долния десен ъгъл на вратата.

Три митути преди края на срещата пък другата резерва Томи Костадинов бе изведен отлично от Георги Миланов и хладнокръвно преодоля стража на домакините за 2:0.

С тази победа „оранжевите” временно се изкачиха на четвърта позиция във временното класиране с актив от 26 точки, докато Локомотив София се смъкна на 14-о място с 11 пункта.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!