3. Жокерът Георги Минчев носи успеха на Литекс срещу Дунав (+СНИМКИ)

Жокерът Георги Минчев носи успеха на Литекс срещу Дунав (+СНИМКИ)

Русенци се опълчиха, но отстъпиха пред по-класния си съперник, юношата на ЦСКА Юлиян Ненов бележи и удря греда

Резервата Георги Минчев бе оставен два пъти непокрит и донесе победата на Литекс през второто полувреме на осминафинала срещу втородивизионния Дунав (Русе) от турнира за Купата на България. Ловчанлии са четвъртфиналисти след 4:2 край Покрития мост срещу борещия се за промоция в елита тим на Дунав.

В 27-ата минута домакините от Литекс откриха резултата. Асприля бе оставен непокрит в пеналта и топката стигна до него, след катo Aрсенио Нунеш я отклони с глава, а колумбиецът от ъгъла на вратарското поле я прати с външен фалц точно под горната греда.

Пет минути по-късно Дунав изравни Вратарят на Литекс Винисиус успя да спаси изстрел от пряк-свободен удар, но топката попадна у Юлиян Ненов, който от малък ъгъл с мощен шут я прати в мрежата – 1:1.

Винисиус извади опасен удар под гредата на Раденцов в началото на второто полувреме преди резервата Георги Минчев на практика да донесе успеха за ловчанлии с два гола.

Първо в 63-ата минута Минчев, който замени Бьорн Йонсен, засече ниско подаване на Асприля на близката греда, а три минути по-късно отклони с глава меко центриране на Арсенио за 3:1.

В последния четвърт час голмайсторът на дунавци Юлиян Ненов, който е юноша на ЦСКА, удари греда и пропусна да върне интригата за последните минути.

А Литекс вкара и четвърти гол. Арсенио получи пред наказателното поле, измъкна се между двама, нахлу в пеналта, където финтира още един бранител и сви в обратния ъгъл на вратаря за 4:1 в 89-ата минута.

Йордан Димитров от Дунав оформи крайното 2:4 с глава минута преди края.

4-2 Димитров(90)

1/8 финал за Купата на България, Градски стадион Ловеч, Гл.съдия:Драгомир Драганов

Литекс:
Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Елтон Дос Рейс, Рафа Перез, Антон Недялков, Петрус Бумал, Кристиян Малинов, Арсенио Нунеш, Данило Асприля (69-Хенри Рохас), Диого Виана (64-Кирил Десподов), Бьорн Йонсен(57-Георги Минчев)

Дунав
: Антонов, Петков, Ковачев,Милчев, Атанасов, Димов, Раденцов (80-Димитров), Ненов, Колев (67-Костадинов),Чакъров(72-Читаков), Будинов

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение