3. ЮАР и България извъртяха 1:1 пред 40 хиляди на "Орландо Стейдиъм" (видео)

ЮАР и България извъртяха 1:1 пред 40 хиляди на "Орландо Стейдиъм" (видео)

Гол на Валери Божинов и блестящи намеси на Николай Михайлов донесоха равенството за „трикольорите”

Отборите на ЮАР и България завършиха наравно 1:1 в приятелската среща по между си, която се игра пред 40 хиляди зрители на „Орландо Стейдиъм” в Йоханесбург. Като цяло Бафана Бафана бе по-настоятелният тим на терена, но не и по-ефективният. ЮАР успя да поведе в резултата с гол на Сангвени в 20-ата минута, но Валери Божинов възстанови равенството десет минути по-късно. Добри включвания като резерви направиха Мартин Камбуров и Димитър Рангелов, но като цяло българската атака се представи под очакванията и не затрудни особено много вратаря Куне.

ЮАР започна много силно срещата и в началните минути не позволи на българския отбор да излезе от собствената си половина. В 10-ата минута Мфела за първи път изпробва рефлекса на Ники Михайлов. Нападателят стреля мощно с левия крак от около 30 метра, но българският страж внимаваше и изби в корнер.

Малко след това Кубони също стреля силно с левия крак от далеч, но Михайлов отново внимаваше и спаси. Така се стигна до 20-ата минута, когато натискът на ЮАР даде резултат. Центриране от ъглов удар на Шабалала достигна до далечната греда, където непокрития Сангвени засече с глава и от упор разстреля Ники Михайлов за 1:0.

България пък отправи първия си точен изстрел едва в 25-ата минута, когато Ивелин Попов стреля слабо от границата на наказателното поле и не затрудни Куне. Само 6 минути по-късно обаче момчетата на Мъри Стоилов успяха да изравнят. Георги Пеев намери в наказателното поле на ЮАР непокрития Валери Божинов, той спря добре с левия крак и с десния разстреля вратря Куне от няколко метра за 1:1.

До края на полувремето отново отборът на ЮАР взе инициативата в свои ръце и бе близо до изравняване, но удари на Кубони и Шабалала преминаха над вратата, а страхотен удар с десния крак на Летшолойане, който влизаше право в долния десен ъгъл на българската врата, бе спасен по блестящ начин от Ники Михайлов, който запази равенството на почивката.

През втората част ЮАР продължи да бъде по-добрият тим на терена, но все по-трудно стигаше до чисто положение. Първият точен изстрел след почтвката бе дело на Кубони с левия крак от около 25 метра, който обаче не затрудни сигурния Михайлов.

В ответната атака пък резервата в българския тим Мартин Камбуров проби добре отляво, пусна пас към Рангелов, който стреля моментално, но Куне спаси своя отбор. Малко по-късно Рангелов направи нов опит да се разпише, но негов шут от около 25 метра не затрудни вратаря на домакините.

До края на срещата не се стигна до нищо по-интересно, след като двата отбора направиха редица смени в своите състави. В крайна сметка резултатът остана непроменен и България записа престижно равенство срещу домакина на Мондиал 2010.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч