3. Втора поредна победа за Левски след обрат срещу Локо (Мездра) на „Герена” – 3:1

Втора поредна победа за Левски след обрат срещу Локо (Мездра) на „Герена” – 3:1

Гостите изненадващо поведоха в 40-ата чрез Хазуров, но през втората част Бардон, Сърмов и Кръстовчев бяха точни за 3:1.

Шампионът Левски постигна втора поредна победа в „А” група, след като преди броени минути надигра с 3:1 състава на Локомотив (Мездра). Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 11-ия кръг на „Групата на Майсторите”. Гостите изненадващо поведоха в 40-ата чрез Хазуров, но през втората част Бардон, Сърмов и Кръстовчев бяха точни за 3:1.

Срещата започна равностойно, но домакините все бяха по-активни в началото. Първата по-опасна ситуация дойде в 31-ата минута, когато Жоазиньо центрира от фаул, но Сърмов не успя да играе с топката и тя излезе в аут. Така дойде 40-ата минута, когато гостите изненадващо откриха резултата. Тогава Страти Илиев изведе Хазуров зад гърба на отбраната на „сините” и той пусна кълбото покрай плонжиралия Петков.

След този гол домакините реагираха и в даденото от съдията продължение те изпуснаха две стопроцентови възможности за гол. Първо Генев стреля отблизо след разбъркване от корнер, но кълбото срещна тяло на бранител на „железничарите”, а след това Кръстовчев не успя да засече топката с глава останал сам на границата на наказателното поле на гостите.

През второто полувреме шампионите излязоха пределно мобилизирани да обърнат развоя на срещата в своя полза и натиснаха съперника си от първата минута. В 49-ата минута Телкийски центрира в наказателното поле, където Миланов засече топката с глава, но кълбото срещна лявата странична греда на "железничарите". В 50-ата обаче нищо не можеше да помогне на мездречани, след като Кръстовчев направи несполучлив опит да удар след центриране на Йовов, кълбото попадна на крака на Бардон, който простреля със злоба Иванов – 1:1.

След изравнителния гол в редиците на „сините” настъпи оживление и в 64-ата минута те съумяха да излязат напред в резултата. Тогава Телкийски центрира от корнер, в наказателното на гостите настъпи хаос, Милиев даде топката на волето на Сърмов, който с левия крак замалко да скъса мрежата зад Иванов - 2:1.

Само 120 секунди по-късно шампионите отново бяха безпощадни, след като Господинов сбърка един пас в близост до наказателното си поле, Еньо Кръстовчев открадна топката, напредна и пусна кълбото покрай стража на "железничарите" - 3:1.

След като удвоиха преднината си домакините продължиха да натискат и в 71-ата минута Живко Миланов проби хубаво отдясно, върна топката на границата на наказателното поле на Локомотив, където Йовов стреля от движение с десния крак, но над вратата.

След това положение темпото на игра спадна значително и шампионите приеха играта в своята половина, чакайки своите възможности на контраатака. До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и така Левски постигна втора поредна победа в „А” група, надигравайки тима на Локомотив (Мездра) с 3:1.