3. Видима излъга Калиакра след мъка в Севлиево (видео)

Видима излъга Калиакра след мъка в Севлиево (видео)

Севлиенци се наложиха с 1:0, имаше сериозни съмнения за дузпа за гостите

Видима Раковски постигна първа победа в А група, след като победи Калиакра като домакин с 1:0 в двубой от шестия кръг на А група. Единственото попадение бе дело на Ахмед Хикмет в 33-ата минута след моментно разсейване на защитниците.

Двата състава не предложиха особено качествен футбол. Възпитаниците на Зафиров играха една идея по-добре, но извършиха няколко пропуски, които се оказаха фатални. Домакините действаха на контри и можеха да се поздравят с по-убедителна победа, но късметът и на тях обърна гръб.

С този успех Видима има пет точки и се изкачи на 11-ата позиция, а състава от Каварна падна с едно място във временното класиране – до 13-ото.

Двата тима буквално приспаха малобройната публика на стадиона в Севлиево през първото полувреме. Отборите играха изключително мудно и опасните положения пред вратите липсваха.

Футболистите на Калиакра бяха малко по-активни, владееха повече топката, но нищо не правиха. В една атака явно се опитаха да играят като Барселона и си подадоха над 30 паса, на края обаче загубиха безславно топката, след като не намериха пролука в добре построената защита на домакините.

Момчетата на Коце Ангелов заложиха да контраатаки и на няколко пъти затрудниха противниковия страж. Хикмет се раздаваше най-много, търсеше най-много гола и добрата му игра в крайна сметка се увенча с гол. С плътен удар от дистанция халфът откри резултата и поля гостите с леден душ в 33-ата минута.

Те реагираха като опарени и се впуснаха във финален щурм за първото полувреме, но продължиха с неубедителни изяви в завършващата фаза и крехката преднина се запази.

Втората част започна значително по-динамично и домакините можеха на два пъти да удвоят преднината си. Стойчев бе в центъра на вниманието в рамките на 3 минути. Той пропусна да отбележи от около 3-4 метра.

Постепенно гостите от Каварна се активизираха и погледнаха по-смело към вратата на Василев. В 56-ата минута се стигна до най-дискусионното положение в срещата. Тогава футболист на Видима удари топката с ръка в наказателното поле, но главният рефер Атанас Димитров остана безмълвен и не посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Последваха бурни протести, но резултатът от всичко бе жълт картон за Герасим Заков.

До края на срещата гостите направиха всичко възможно да изравнят, играха по-добре, но до повече голове не се стигна и Видима опази крехката си преднина.