3. ВИДЕО: Кипърски мениджър предлага на Левски 28-годишен юноша на Реал (Мадрид)

Костов вчера гледа Гонсало Гарсия, който игра 90 минути за АЕК (Ларнака) в мача с Аполон (Лимасол) 1:1

Кипърски мениджър е предложил на Левски юношата на Реал (Мадрид) Гонсало Гарсия. 28-годишният Гарсия прави много силен сезон в АЕК (Ларнака) с 8 гола в 14 мача, след като през лятото премина със свободен трансфер от Грьонинген.

Испанецът, който може да играе като нападател или атакуващ халф, премина в кипърското първенство след шест сезона в Холандия за отборите на Апелдоорн, Хееренвеен, Хераклес, Венло и Грьонинген.

Гарсия се отличава с добра скоростна техника, комбинативност и контрол върху топката и е типът нападател, който старши треньорът на "сините" Николай Костов търси.

Костов, който в момента е с Левски на подготовка в Кипър, вчера изгледа мача от местното първенство между АЕК (Ларнака) и Аполон (Лимасол), завършил 1:1, в който Гарсия игра 90 минути.

През лятото Левски имаше интерес към други двама играчи на АЕК - камерунското крило Нжонго Пришо и сръбския нападател Милян Мърдакович.

23-годишният Пришо обаче не се представи на ниво срещу Аполон и беше заменен на почивката. 29-годишният Мърдакович, който доскоро беше контузен, остана резерва.

Припомняме, че в редиците на "сините" вече се подвизава един юноша на другия испански гранд - Барселона, Тони Калво, но испанецът така и не можа да навакса с фитнеса през първия полусезон.

През новата година обаче крилото започна с гол и две асистенции за разгрома над резервите на кипърския втородивизионен Агия Напа с 9:0 в първата си зимна контрола на Левски.

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)