3. В ПОРТУГАЛИЯ: Слаб Лудогорец падна в шоу с 6 гола и изравни антирекорд в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Брага нанесе трето поред поражение на шампионите в Лига Европа след 4:2 у дома

Българският футболен шампион Лудогорец записа трета последователна загуба в група F на турнира Лига Европа.

Разградчани загубиха за втори пореден път от португалския Брага, този път като гости с 2:4 и така изравниха антирекорда на шотландския Глазгоу Рейнджърс от 16 мача без успех в груповата фаза на международната сцена.

Възпитаниците на Станислав Генчев показаха обичайните слабости в защита, които ги оставиха на последното място в потока със само 1 спечелена точка от 4 срещи.

„Орлите“ инкасираха 3 попадения в рамките на 15 минути преди почивката, а това предреши крайния изход на двубоя, игран на стадион „Мунисипал“ в Португалия.

Малко след началния съдийски сигнал разградчани се настаниха в половината на Брага, но не успяха да създадат чиста голова възможност в началните минути.

В 9-ата пък домакините осъществиха бърза контраатака, но Игро Пластун се намеси решително и блокира изстрела към вратата.

Секунди след това се стигна до два последователни корнера за португалския тим, който обаче не се възползва от нито единия.

В 15-ата минута отново Пластун бе на точното място, за да спре опасно нападение на Брага, а 60 секунди по-късно Кристиан Кахлина спаси с вещина първия точен удар в срещата, който бе дело на капитана на домакините Рикардо Орта.

След това пък Вендерсон Галено проби по фланга и излезе сам срещу стража на Лудогорец, но диагоналният му изстрел по земя профуча покрай страничната греда.

В 22-ата минута домакините бяха на косъм от гола, след като Галено намери непокрития в пеналта Орта и той стреля от движение, а топката се удари в напречната греда, след което тупна още веднъж върху нея, ала не навести мрежата на Кахлина.

Това обаче се случи в 25-ата минута, когато вратарят на Лудогорец сгреши при един далечен изстрел на Ал Мусрати. Стражът явно видя късно топката като успя само да я отбие, но въпреки това тя спря в десния ъгъл и домакините ликуваха – 1:0.

След изтичането на първия половин час игра Брага имаше още две отлични възможности за попадение. Първо обаче топката се разходи успоредно на голлинията без да има кой да я засече, а малко след това Оливие Вердон поправи втора неумела изява на Кахлина.

Лудогорец успя да изравни в 33-ата минута, когато Доминик Янков изведе в коридор Пиерос Сотириу. Кипърският нападател овладя майсторски, а после технично прехвърли вратаря, за да възстанови статуквото – 1:1.

Радостта на „орлите“ обаче бе кратка, защото само 4 минути по-късно те отново бяха догонващи в резултата. В 37-ата, след колективна грешка в защита, непокрит в пеналта им бе оставен Юри Медейрош, който се разписа от движение с мощен шут под напречната греда – 2:1.

Преднината на домакините стана още по-изразителна само 3 минути след това, тъй като Вендерсон Галено овладя едно центриране зад гърба на защитата в зелено и матира Кахлина за трети път в срещата – 3:1.

При този резултат дойде и почивката, а скоро след нея Брага пропусна да увеличи още аванса си, след като първо Пластун успя да се намеси, избивайки в корнер, докато след него играч на домакините се размина на сантиметри от това да засече топката пред вратата на Кахлина.

Последва спасяване на Кахлина след удар на Витиня, както и пропуск от чиста позиция на Галено, а в 58-ата минута Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря, ала не успя да го преодолее.

Последваха 6 промени в двата отбора, а една от резервите на Брага успя и да се разпише. В 73-ата минута появилият се в 63-ата на терена испанец Марио Гонсалес бе изведен сам срещу вратаря и с плътен изстрел в далечния ъгъл не му остави шанс – 4:1.

Шест минути след попадението Лудогорец вкара втория си гол в срещата. Той бе дело на Игор Пластун, който засече с глава центриране от корнер и оформи крайното 4:2.

След него Брага вече е лидер в класирането с 9 точки, на 2 пред втория Цървена звезда, който падна от Мидтиланд. Датският тим има 5 пункта, докато Лудогорец е със само точка на последното място в група F.

Брага – Лудогорец 4:2
1:0 Ал Мусрати (25)
1:1 Пиерос Сотириу (33)
2:1 Юри Медейрош (37)
3:1 Вендерсон Галено (40)
4:1 Марио Гонсалес (73)
4:2 Игор Пластун (79)