3. Ураган от емоции на "Герена", 2:2 между Левски и Литекс и скандално незачетен гол на Асприля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Прохазка донесе точка на Левски, Веско Минев и Малинов бяха изгонени, големи скандали на терена и по трибуните

Левски и Литекс направиха 2:2 в скандално дерби с много обрати, куп голови положения и голям гаф на съдиите, които не зачетоха гол на Асприля в стил Франк Лампард срещу Германия в ЮАР ‘2010, а двата отбора доиграха с 10 души заради червени картон на „синия” капитан Веселин Минев и младия Кристиян Малинов. Краев даде аванс на „сините” още в 5-ата минута след грешка на Бумал, съдиите скандално не зачетоха гола на Асприля след удар в напречната греда и тупкане на топката доста зад голлинията, но преди почивката все пак Рафа Перес изравни. Арсенио направи обратът пълен с хубав удар извън наказателното поле в долния десен ъгъл, но Прохазка отвърна с още по-красив гол извън наказателното поле за 2:2.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Йоргачевич показа слабост при центриранията още в началото, но Левски бе този, който поведе с първия си шанс. В 5-ата минута Петрус Бумал загуби в половината на Литекс от Бедоя и Боби Цонев, който пусна вдясно за свободния Божидар Краев, тийнейджърът опита да копне над Баривиера и вратарят изби, но Краев се озова сам пред вратата и от втори опит не сбърка за 1:0.

В първия четвърт час Литекс изглеждаше смутен и объркан, но после постепенно намираше своя ритъм. Данило Асприля най-вече тормозеше домакините и бе изведен зад Веселин Минев, обаче се затвори и Кернер на шпагат изби в корнер. При корнера Йоргачевич пак увисна, зад гърба му Асприля от 2-3 метра не можа да насочи в мрежата с глава.

Литекс си поигра със съдбата в 33-ата минута, когато Баривиера пусна за Пламен Гълъбов и при опита си да му върне бранителят на практика подаде на Мигел Бедоя, испанецът обаче би право в тялото на вратаря очи в очи с него.

В следващата минута Боби Цонев стреля в наказателното поле и топката сякаш се отби от ръката на Гълъбов в корнер. „Сините” искаха дузпа, но не получиха, после Бедоя пусна в уличка за Георги Костадинов, но Баривиера добре скъси разстоянието и изби изстрела от малък ъгъл.

Най-скандалната ситуация в мача дойде в 37-ата минута. Литекс хвана Левски на контра двама на един, Асприля се нагласи и прати бомба в напречната греда, откъдето топката тупна изцяло зад голлинията, но съдията на аутлинията Никола Попов замълча и така гостите бяха ощетени като не им бе зачетен чист гол. Главният съдия бе далеч, но отново останаха много въпроси относно ролята на допълнителните съдии на аутлинията в съвременния футбол.

Йоргачевич спаси с един крак диагонален удар на останалия сам срещу него Асприля, но след последвалия корнер Литекс изравни. Левски помисли, че е избил топката, но Малинов я върна отдясно в наказателното поле, Арсенио си я спря съвсем сам вляво и пусна пред вратата за централния защитник Рафа Перес, който от метър-два засече по земя за 1:1.

Изпълнителният директор на Литекс Стойчо Стоилов, който гледаше мача от ВИП ложата до наказания треньор Люпко Петрович, предизвика скандал с бурната си радост на трибуните. Реакцията му провокира фенове на Левски, които започнаха да псуват и да блъскат по стъклата, но всичко утихна някак.

След края на първата част резервата Аймен Белаид влезе на терена да се заяжда, Горанов и Малинов се хванаха на провокацията и стана масово меле, което доведе до жълт картони за Горанов, Малинов и Белаид, а кондиционният треньор на Литекс Карим Рашван бе изгонен от пейката с червен картон.

Боби Цонев пък бе заменен на почивката от Мики Орачев, който зае необичайно за него място на атакуващ флангови играч.

Драмата се поднови с пълна сила и Литекс направи обрат в 52-ата минута. Арсенио получи пас в половината на Левски, подмина шпагата на Деян Иванов и извън наказателното поле прецизно намери долния десен ъгъл за 2:1 в полза на ловчанлии.

Баривиера лови диагонален шут на Махмудов от малък ъгъл, но след час игра Прохазка изравни. Словакът овладя изчистена топка след корнер извън наказателното поле и с мощно воле по диагонала оплете в левия ъгъл – 2:2 след час игра.

19 минути преди края Левски остана с 10 души. Техният капитан Веселин Минев си бе изкарал глупав жълт картон за игра с ръце преди топката да излезе в тъч и в 71-ата минута задържа с две ръце Асприля на фланга, а Таско Тасков го прати моментално под душовете.

Резервата Милчо Ангелов се включи веднага във вихъра на емоциите и проби между двама в наказателното поле, върна за Никола Колев, но Бедоя и Костадинов го спряха с дружен шпагат.

В края и младият Кристиян Малинов пое към съблекалните след втори жълт картон за реплика към съдията.

В класирането Литекс е втори с 4 точки след лидера Монтана, който има по-добра голова разлика. Левски е временно четвърти с две точки от първите два кръга.

10 0 Локо Пд 1 0 0 1 0:3 -3 0
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч