3. Убиецът на гиганти от Перник взе нова жертва

Убиецът на гиганти от Перник взе нова жертва

След ЦСКА, Миньор нанесе първа загуба и на лидера Черноморец – 2:0

Миньор (Перник) записа нова славна страница в своята история след като надделя с 2:0 над лидера в класирането Черноморец и доказа, че разгромната победа над ЦСКА в предишния кръг не е случайна.

Двубоят от 11-ия кръг, който се игра на стадион „Миньор” предложи много взривоопасни емоции и качествен футбол.

Атанас Николов откри резултата в 26-ата минута, а в 59-ата минута Адриян Олегов направи успеха на чуковете по-категоричен.

Срещата, която се игра пред около 3000 зрители в Перник започна вихрено и динамично за двата отбора.

Първото опасно положение бе създадено минута след първия съдийски сигнал, когато Карбони отправи хубав шут към вратата на Миньор, но Олегов изби топката в корнер. При ответната атака Божиков центрира в наказателното поле на „акулите”, където Трифонов засече с глава, но Борел, улови коженото кълбо.

В 9-ата минута Трифонов напредна отляво и центрира към Николов, но пасът му беше неточен и топката прелетя над напречната греда. Три минути по-късно той получи топката в наказателното поле и стреля, но Борел отрази удара му.

В 21-ата минута Янкович изведе Трифонов сам срещу Борел, той стреля фронтално от около четири метра, но стражът отрази удара му. Пет минути по-късно Чиликов стреля в движение от около десетина метра, но Иванов се намеси отлично.

Упоритостта на домакините бе възнаградена в 28-ата минута, след като Янкович пусна хитро към Трифонов, той центрира в наказателното поле, където Николов се бе пласирал добре между двама играчи на Черноморец и непоколебимо простреля Борел с глава. Десет минути по-късно „чуковете” имаха възможност да удвоят преднината си след шут на Витанов, но топката рикошира в тялото на Борел, след което бе изчистена.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и футболистите на Антон Велков се оттеглиха на почивка с гол преднина.

Втората част на мача започна с превес за домакините, които показаха, че ще бранят трите точки с цената на всичко.

В 57-ата минута влезлият като резерва Костадин Хазуров бе изведен  добре от Крумов и стреля в долния ляв ъгъл на Борел, но стражът реагира светкавично и спаси. Минута по-късно Старокин получи директен червен картон за изключително грубо нарушение срещу откъсващия се напред Крумов.

Марков изпълни блестящо отсъдения пряк свободен удар, стреля над построената стена, но топката срещна левия страничен стълб. Олегов обаче се озова на точната позиция и с удар от движение изпрати топката в мрежата за 2:0.

В 77-ата минута Крумов излезе сам срещу Борел, но не успя да повтори успеха на Миньор от предишния кръг и да направи победата класическа.

Така Миньор победи лидера в класирането с 2:0 и затвърди убедителното си представяне в първенството.