ЦСКА удари тежко Берое - 3:0 (ВИДЕО)

"Червените" взеха глътка въздух в Стара Загора

ЦСКА взе глътка въздух, след като победи като гост Берое с 3:0 и записа втори успех под ръководството на завърналия се треньор Нестор Ел Маестро в среща от VIII кръг на футболната ни efbet Лига.

Точни за „армейците“ в Стара Загора бяха Дюкенс Назон (18), Тобиас Хайнц (20) и Джонатан Линдсет (63), а след победата те вече имат 12 точки, само с 1 по-малко от 4-ия Берое, който преди срещата бе безпогрешен у дома - 3 от 3, с голова разлика 6:0.

Мачът в събота вечер, както и всички останали от кръга, започна с минута мълчание в памет на починалото след удар от мълния на стадион в Русе дете.

11-годишният Венци, намерил злощастно смъртта си по време на тренировка, е бил фен на „червените“, които го почетоха с официална фланелка с името му, поставена на празно мястото на резервната си скамейка.

Наставникът на „армейците“, който бе под сериозно напрежение заради слабите резултати, реабилитира изпадналия в немилост национал Иван Турицов и го пусна сред титулярите, а в 5-ата минута срещата бе прекъсната в подкрепа на борещия се с коварна болест герой от САЩ ‘94 и бивш селекционер Петър Хубчев.

В негова чест футболистите на ЦСКА излязоха на терена преди срещата със специални фланелки, на които бе изобразен лика на големия ни футболист и надпис „С теб сме! Ще победиш!“.

Гостите стартираха по-уверено двубоя и още при първата си атака стигнаха до опасен свободен удар, но домакините се справиха с опасността.

В 4-ата минута те се сториха същото и след удар на Дюкенс Назон, както и впоследствие с опита за пас към него от Естрада в 15-ата.

В 18-ата обаче капитулираха. След центриране на Тобиас Хайнц от корнер, Амос Юга спря топката на Дюкенс Назон и той с мощен шут я прати в мрежата, за да открие резултата.

Самият Хайнц пък го удвои със страхотен гол едва 120 секунди по-късно. Норвежецът стреля много прецизно от границата на наказателното поле, топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията, за да поведе ЦСКА с 2:0 в 20-ата минута.

Малко след това домакинските фенове прекъснаха срещата за кратко със своята хореография.

Берое отправи първия си удар към вратата на Густаво Бусато едва в края на първото полувреме, а малко след началото на второто бразилецът трябваше да показва класа, за да отрази опасен изстрел на Франческо Селестe.

ЦСКА нанесе своя трети и решителен удар в 62-ата минута след отлична „норвежка атака“. Този път Хайнц се превърна в асистент, след като проби отдясно и намери с прострелно центриране своя сънародник Джонатан Линдсет, който засече от движение.

Така халфът се разписа за първи път през сезона, а ЦСКА поведе с класическото 3:0. След това оборотите намаляха и в 73-ата минута Берое вкара гол чрез Джорди Говеа, който обаче бе отменен заради засада.

До края повече попадения не паднаха и така Берое остана с 13 точки на четвърто място, с 1 повече от отбора на ЦСКА, който обаче е с мач по-малко.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:3
0:1 Дюкенс Назон (18)
0:2 Тобиас Хайнц (20)
0:3 Джонатан Линдсет (36)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Франческо Даниел Селестe, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 11. Франсиско Политано, 14. Виктор Вълков, 14. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сейхас (к), 99. Майк Севайос;

Резерви: 1. Хуан Лунгарсо, 7. Александър Петров, 8. Божидар Пенчев, 15. Енцо Барето, 18. Илиян Стоянов, 19. Васил Василев, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц;

Треньор: Густаво Араголаса;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга (к), 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 29. Майкъл Естрада, 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 25. Димитър евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 3. Сейней Санянг, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 10. Жараир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов;