3. ЦСКА спря победната серия на Литекс след 0:0 в Ловеч (видео)

ЦСКА спря победната серия на Литекс след 0:0 в Ловеч (видео)

Янев счупи пръст, Галчев изгонен в 87-ата минута

Шампионът Литекс прекъсна серията си от 13 поредни победи в първенството, след като днес завърши наравно 0:0 с тима на ЦСКА. Срещата се игра на градския стадион в Ловеч и бе от програмата на 21-ия кръг на родната „А” група.

Мачът бе и пряк сблъсък между легендата на „червените” – Любослав Пенев, който е треньор на Литекс, и новият любимец на сектор „Г” – Милен Радуканов, който пък е начело на столичани. Двамата заложиха на атакуващ футбол, но тимовете им така и не успяха да си отбележат голове. „Армейците” завършиха двубоя с човек по-малко, след като Галчев си изкара втори жълт картон в 87-ата минута.

Двубоят започна много лошо за домакините, които загубиха Христо Янев още в първите минути, след като при едно единоборство с Борис Галчев, Янев счупи средния пръст на лявата си ръка.

Иначе „армейците” започнаха срещата по-активно и още в началото Бандаловски и Делев опитаха късмета си от дистанция, но след рикошети топката излизаше в корнери. Последваха минути на затишие, преди Занев на два пъти да опита късмета си от далечна дистанция. Ударите на бранителя обаче не намериха очертанията на вратата на Караджов.

Така се стигна до 38-ата минута, когато дойде и най-чистото положение за първата част. Тогава Делев намери Тонев на десния фланг, последният центрира по земя в наказателното поле, където Николов игра с топката и за малко да си вкара автогол, но Виничиус показа добър рефлекс и спаси.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с малко по-активна игра на „оранжевите”, но гостите от София спираха набезите на Том и Дока с твърди, но чисти влизания. В 51-ата минута именно Дока можеше да се превърне в герой за своите, след като шутира от границата на пеналта, но топката премина близо до дясната греда на Караджов.

С течение на времето обаче натискът на ловчанлии се усилваше, докато столичани разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят стража на шампионите. В 63-ата минута Дока проби по левия фланг, нагласи си топката за удар и стреля по земя с десния крак, но Караджов се разтегна добре и спаси.

Така дойде 79-ата минута, когато при една контраатака, ЦСКА пропиля най-чистото положение в целия мач. Тогава Маркиньос бе изведен очи в очи с Виничиус, но изстрелът му премина покрай опразнената врата на „оранжевите”. 180 секунди по-късно пък, Том центрира в пеналта на „червените” за Джерманович, който от няколко метра с глава прати кълбото над вратата на Караджов.

Към самия край на двубоя пък, „армейците” останаха с 10 човека на терена, след като Борис Галчев си изкара втори жълт картон, този път за фаул срещу Дока.

До края на мача обаче двата тима не си отбелязаха гол и така срещата завърши при нулево равенство.