3. ЦСКА смачка с 2:0 жалкия Левски

ЦСКА смачка с 2:0 жалкия Левски

"Червените" не дадоха шанс на съперника си и отново се изкачиха на върха в "А" група, отборът от Герена вече е осми в класирането.

ЦСКА смачка Левски във „вечното дерби” на българския футбол. „Сините” шампиони се отърваха само с два гола от двубоя на националния стадион пред около 13 000 зрители, дошли на стадиона.

Играчите на Любо Пенев надиграха по всички показатели своя съперник и с голове на Иван Стоянов през първата част и Костадин Стоянов през втората не дадоха никакви шансове на съперника си.

След загубата ожесточението на феновете на Левски към собственика Тодор Батков се усили още повече. Заради евентуалния трансфер на Живко Миланов, Дарко Тасевски, Юсеф Рабех и Зе Соарес в руския шампион Рубин те не играха в толкова важния двубой и „сините” изглеждаха жалки пред ЦСКА в 120-ия мач за първенство.

На всичко отгоре малко преди мача се бе контузил Седрик Бардон, а по време на срещата капитанът Петков остави тима си съвсем разбит.

Двубоят протече както се очакваше. Мачът започна с по-активна игра на ЦСКА. Обезкървеният тим на Левски не можеше да се противопостави и дори лидерите Георги Петков, Топузаков и Йовов не можеха да поведат тима си.

В 4-ата минута Маркиньос бе близо до гола след удар с глава от центриране на Йордан Тодоров, но Гошо Петков спаси.

В 13-ата минута Иван Стоянов пусна хитър пас зад защитата на Левски към Данчо Тодоров, но Петков се усети и предотврати опасността.

В 15-ата минута „червените” поведоха с 1:0. След много груба грешка на Виктор Генев, Иван Стоянов го застигна малко след централната линия, отне му топката и навлезе в наказателното поле, след което майсторски я пусна покрай излезлия напред Петков.

И след гола ЦСКА продължаваше да държи инициативата, а Левски се чудеше как да създаде опасност. Такава все пак се получи в 35-ата минута, когато Бензукан пусна хубаво топката към Николай Димитров, който навлезе дълбоко в наказателното поле и точно преди да подаде, изгуби глупаво топката.

Така завърши и първата част.

През второто полувреме „червените” се оказаха още по-големи господари на терена. И двамата треньори бяха направили смени на почивката. Ратко Достанич пусна уникално слабия Дениран Ортега на мястото на Ники Димитров, а в ЦСКА Платини влезе на мястото на Маркиньос, който не можеше да издържи цял мач.

След началото на второто полувреме „армейците” усилиха натиска си. В 57-ата минута за Левски в игра влезе Саша Симонович на мястото на Бензукан. В 60-ата минута капитанът на "армейците" Тодор Янчев излезе от игра, след като се контузи и бе заменен от латвиеца Морозс.

В 63-ата минута "червените" имаха уникален шанс за гол, но късметът не бе с тях. Тогава първо Делев се измъкна в пеналта и стреля, Петков спаси, след това Иван Стоянов също стреля и удари страничната греда, а накрая Тодоров добави топката и в последния момент Веско Минев изчисти от голлинията в корнер. След неговото изпълнение момчетата на Пенев отново ликуваха, след като Коста Стоянов засече с глава центрирането на Иван Стоянов – 2:0.

Две минути след попадението имаше нов много сериозен момент пред Петков. Иван Стоянов центрира към Платини, който стреля с глава в долния ляв ъгъл, но капитанът на Левски фамозно спаси, след което се контузи и бе заменен от Цветан Димитров.

Неговият рефлекс пък бе изпробван моментално от Спас Делев, който стреля с глава минута по-късно, но вратарят спаси.

До края на мача Мишел Платини пробва странична ножица, която мина на метър над вратата. Единственият шанс за Левски бе в 88-ата минута, когато Симонович пусна към Георги Христов, на когото топката му бе избита буквално от краката точно преди да стреля от непосредствена близост.

Ядосани от играта на своите, феновете на Левски се сбиха малко преди края на двубоя, а след това запалиха част от сектор "Б" на националния стадион.

Така ЦСКА победи с 2:0 вечния си съперник, но това бе най-малкото, с което „сините” можаха да се отърват в този мач. След победата си ЦСКА се отдалечи на 7 точки от Левски, който има отложен мач с Литекс.