3. ЦСКА сгъна "пернишкия винкел" на три след супершоу на Зику (видео и снимки)

ЦСКА сгъна "пернишкия винкел" на три след супершоу на Зику (видео и снимки)

Румънският нападател с първи хеттрик с червения екип при победата на "армейците" с 3:1 над Миньор

Отборът на ЦСКА победи Миньор с 3:1 на "Българска армия" в мач от 13-ия кръг на „А” група и излезе временно начело в класирането.

Янис Зику откри резултата в 23-ата минута, но гостите изравниха в 64-ата чрез Крум Бибишков. С нови два гола в 74-ата и 77-ата минута обаче румънският нападател на ЦСКА оформи своя първи хеттрик с червения екип. Лошата новина за "червените" обаче дойде в 70-ата минута, когато Жуниор Мораес изкара своя 5-и жълт картон от началото на първенството, който няма да му позволи да играе срещу Литекс следващата седмица.

„Армейците”, в чийто състав имаше цели 5 промени в сравнение с мача с Ботев (Враца), бяха пълни господари на терена през първата част. Домакините започнаха вихрено срещата и още до десетата минута можеха да са натрупали солидна преднина, ако не бяха пропуските на Спас Делев, Мораес и Зику. Румънският нападател се открояваше с отличен поглед върху играта, като на няколко пъти разсече противниковата отбрана с великолепни извеждащи подавания.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Борис Галчев се пребори много добре с двама бранители в „жълто-черно” по десния фланг и центрира добре към непокрития Зику, за когото не бе трудно от няколко метра да вкара топката в мрежата.

От своя страна „чуковете” нанесоха своя първи точен удар в очертанията на вратата на ЦСКА едва в 29-ата минута, когато Брахими стреля право в ръцете на Иван Караджов.

След почивката „армейците” продължиха да бъдат по-активният отбор на терена. Ударите по посоката на вратата на Чворович обаче не бяха толкова много, колкото през първото полувреме.

Залисани в атака обаче футболистите на ЦСКА не подозираха какво им готвят гостите от Перник, които с единственото си по-сериозно положение изравниха резултата и навяха спомени от злополучния за „червените” мач от 25 октомври 2009 година, когато „чуковете” спечелиха с 3:0 на „Армията”. В 64-ата минута Васил Божиков навърза двама бранители в червено по левия фланг, след което намери непокрития Бибишков на точката на дузпата, който прати топката в мрежата зад Караджов.

Изравнителното попадение не смути Димитър Пенев, който реагира мигновено и замени неубедителния Станислав Костов с Александър Якимов и отговорът на ЦСКА не закъсня.

В 74-ата минута Янис Зику отново изведе своя тим напред след като засече от непосредствена близост центриране на Спас Делев от корнер.

Три минути по-късно Якимов нахлу в наказателното поле на Миньор и подаде към Бандаловски, който веднага потърси Зику. Румънецът се завъртя технично с поемането на топката и хладнокръвно я пусна към долния десен ъгъл на вратата на Миньор, оформяйки своя първи хеттрик с екипа на ЦСКА.

Победата временно изкачва "армейците" на върха в класирането на "А" група с актив от 32 точки преди утрешния мач на Лудогорец като гост на Черноморец в Бургас. Отборът на Миньор пък остава на девета позиция с 13 пункта.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение