3. ЦСКА се измъчи с Монтана, но все пак победи (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА се измъчи с Монтана, но все пак победи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спас Делев се разписа на два пъти, Апостол Попов си вкара автогол, а Камбуров реши всичко в 89-ата минута при победата на "армейцте" с 3:1

ЦСКА победи Монтана с 3:1 в среща от 26-ия кръг на „А“ група.  „Армейците“ се наложиха трудно над изпадащия тим, като двубоят бе окончателно решен чак в самия край. Делев се разписа на два пъти за „армейците“ - в 15-ата и 25-ата минути. През втората част Попов си вкара автогол, но Камбуров сложи точка на спора в 89-ата минута.

Двубоят започна равностойно и в началните минути двата отбора не успяха да погледнат към противниковите врати. При първата по-опасна ситуация обаче ЦСКА успя да вкара.

В 15-ата минута Марсиньо центрира в наказателното поле към Платини. Бразилецът опита удар, а топката рикошира в бранител на Монтана и попадна на крака на Делев, който останал очи в очи с Цветковски не остави шансове на стража – 1:0.

Последваха силни минути за „армейците“ и логично падна и втори гол само в рамките на 10 минути. Отново негов автор бе Спас Делев. Този път нисичкият нападател бе прекрасно изведен от Мишел Платини зад отбраната на Монтана. От движение Делев изпрати топката неспасяемо във вратата на Цветковски, удвоявайки преднината на своя тим – 2:0.

След тези два гола играчите на Радуканов се успокоиха и позволиха на домакините да вземат инициативата в срещата. Трудно обаче играчите в синьо успяваха да затруднят Черни, като до края на полувремето само Дани Младенов успя да стреля точно.

Втората част обаче започна прекрасно за домакините. В 51-ата минута Апостол Попов си отбеляза автогол. Бранителят на „червените“ заби топката в собствената си мрежа, след като засече с глава центриране от фаул, без да остави шансове на Черни за реакция.

Силните минути за Монтана продължиха и след гола. Едва в 73-ата минута домакините бяха отново близо до гола.  Венци Иванов проби в наказателното поле и опита да центрира, но топката се отби в крака на Саша. От получилия се рикошет траекторията така се промени, че кълбото кацна на напречната греда.

Само минута по-късно домакините отново бяха близо до изравнителното попадение. Отново Иванов центрира, Брахими опита удар, като топката стигна до Мирасема, който стреля от границата на малкото наказателно поле, но не насочи топката в очертанията на вратата.

Все пак ЦСКА успя да затвърди преднината си в самия край на срещата. Появилият се като резерва Мартин Камбуров вкара трети гол за „армейците“ в 89-ата минута. Нападателят получи добър пас зад отбраната на Монтана и очи в очи с Цветковски не сбърка – 3:1.

Така ЦСКА затвърди третото си място в „А“ група и вече има 54 точки, 4-повече от 4-ия Ботев, който има мач с Локомотив (Пловдив) утре. Тимът на Монтана пък остава последен в „А“ група с едва 13 точки и на практика е в "Б" група.