3. ЦСКА с лесно 3:1 срещу Арда и пет точки преднина на върха (ВИДЕО)

ЦСКА с лесно 3:1 срещу Арда и пет точки преднина на върха (ВИДЕО)

"Армейците" постигнаха 12-та си победа за сезона

ЦСКА стигна до победа с 3:1 над Арда в мача им от 16-ия кръг на efbet Лига. "Армейците" изпуснаха аванса си в резултата за само 10 минути и спокойно стигнаха до победата в Кърсжали.

ЦСКА направи две хубави атаки в началото на мача, но защитата на Арда се справи с ударите на Линдсет и Гарсез.

В 5-ата минута Илия Юруков намери Тонислав Йорданов, той пусна към Светослав Ковачев, който прати топката в опразнената врата. След преразглеждането на ситуацията с ВАР обаче голът не бе зачетен заради засада.

В 32-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Тибо Вион центрира от корнер, а Джонатан Линдсет с глава прати топката във вратата на Господинов.  В следващите минути гостите бяха по-активният отбор, но на Анатолий Господинов нямаше много работа. В добавеното време Християн Петров сбърка в центъра и позволи на Лъчезар Котев да му отнеме топката, но атаката на Арда не се разви така, че да създаде опасност за Бусато.

В 55-ата минута Арда изравни резултата. Иван Коконов пусна по земя от свободен удар, а Светослав Ковачев с прецизен изстрел прати топката във вратата на Бусато.

В 65-ата минута влезлият като резерва Дюкенс Назон отново даде преднина на ЦСКА. След центриране от корнер Амос Юга свали с глава, а Дюкенс Назон стигна до топката и я прати в мрежата на Господинов.

В 75-ата минута Коконов центрира от свободен удар пряко в ръцете на Бусато. В 81-ата минута Светослав Ковачев стреля мощно от пряк свободен удар от далечна дистанция, а Бусато успя с една ръка да я избие в напречната греда.

Така ЦСКА остава на върха в класирането с 37 точки - на пет пред Лудогорец, който е с два мача по-малко. Арда пък е девети с 23 пункта.

Арда - ЦСКА 1:3
0:1 Линдсет 32
1:1 Ковачев 55