ЦСКА с 2 от 2 при Стипич (ВИДЕО)

„Червените“ пак биха с 2:0, този път Крумовград в Банско

ЦСКА записа втора последователна победа под ръководството на новия си треньор Томислав Стипич.

„Червените“ започнаха летните контроли с 2:0 срещу Беласица, а сега се наложиха със същия резултат и над Крумовград в неофициалния дебют на Атанас Рибарски.

Резервите Иван Тасев (78) и Наско Цеков (90) донесоха успеха на „армейците“ с първите си попадения за ЦСКА, след като от клуба съобщиха, че отстраняват за непрофесионално поведение защитника Брадли де Нойер.

През първото полувреме "червените" контролираха темпото на двубоя и с постепенни атаки упражниха натиск върху съперника си.

Първото по-добро положение за ЦСКА дойде след четвърт час игра. Тобиас Хайнц центрира отдясно към Георги Чорбаджийски, чийто удар мина над напречната греда. В 23-ата минута изстрел на Сейни Санянг срещна горната греда на Крумовград.

След половин час игра "армейците" бяха много близо до попадението. Силен удар на Марк-Емилио Папазов в наказателното поле бе спасен от вратаря на Крумовград, а в последвалата добавка Матиас Фаетон не успя да насочи кълбото в мрежата. В заключителните минути на полувремето ЦСКА прехвърлящ удар на Тобиас Хайнц бе спасен от стража на Крумовград.

Треньорът на ЦСКА Томислав Стипич извърши 9 смени в състава си за началото на второто полувреме. В игра се появиха вратарят Димитър Евтимов и полевите играчи Лъчезар Иванов, Асен Дончев, Юлиан Илиев, Станислав Шопов, Петко Панайотов, Симеон Александров, Улаус Скаршем и Иван Тасев.

В 53-ата минута Станислав Шопов изведе с едно докосване Марк-Емилио Папазов в наказателното поле, който стреля мощно в ръцете на вратаря. В 70-ата минута в редиците на "червените" имаше двойна смяна. Сейни Санянг и Марк-Емилио Папазов бяха заменени от Емануел Шакич и Наско Цеков.

Усилията на "армейците" за гол се увенчаха с успех в 78-ата минута. След многоходова комбинация топката достигна Асен Дончев, който напредна и центрира остро по земята към Иван Тасев, а новото попълнение на ЦСКА не сгреши отблизо и отбеляза първото си попадение за 1:0. В добавеното време "червените удвоиха преднината си. Дебютния си гол вкара юношата Наско Цеков, след страхотен пас на Станислав Шопов.

Следващата проверка за отбора на Томислав Стипич ще бъде срещу тима на Политехника Яш, в събота (29 юни) от 17:30 часа. Двубоят отново ще се играе на терените на комплекс "Евима" и ще бъде отворена за фенове и медии.

ЦСКА – Крумовград 2:0
1:0 Иван Тасев (78)
2:0 Наско Цеков (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 26. Марселино Кареасо (К), 10. Джонатан Линдсет, 16. Георги Чорбаджийски,  11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц, 24. Марк-Емилио Папазов;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов, 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 18. Симеон Александров, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 7. Улаус Скаршем, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов;

Треньор: Томислав Стипич;

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 23. Лазар Марин, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш, 67. Матеуш Соуса, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 13. Диего Рапосо;

Резерви: 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 22. Ерол Дост, 14. Стефан Попов, 30. Жак Пехливанов, 2. Джунейт Али, 77. Октай Юсеин, 19. Ламин Тал, 31. Николай Данаилов, 80. Денислав Палазов, 12. Николай Пранджев;