3. ЦСКА разгроми Ботев Враца в контрола, Платини блести с хеттрик (видео и снимки)

ЦСКА разгроми Ботев Враца в контрола, Платини блести с хеттрик (видео и снимки)

"Червените" показаха добра игра и биха безпроблемно с 5:0

Отборът на ЦСКА разгроми Ботев (Враца) с 5:0 в контролна среща, играна на стадион „Българска армия” пред около 250 зрители.

Африканецът с френски паспорт Серж Нуянджи, който най-вероятно ще подпише 3-годишен договор с „червените”, допринесе за откриването на резултата в 26-ата минута, когато след негов удар топката срещна гредата и се търкулна по голлинията, а завърналият се в състава Мишел Платини довкара в опразнената врата.

Две по-късно Платини отново се разписа, удвоявайки преднината на своя тим, а в 62-ата минута бразилецът оформи своя хеттрик. С по един гол за успеха пък се отчетоха Лукас Силва и Милен Иванов, реализирайки съответно в 81-ата и 87-ата минута.

Наставникът на „армейците” Стойчо Младенов използва проверката, за да види в действие някои от новите попълнения като Тенгариня и Лукас Силва. Той даде възможност за изява и на юношите Емил Ботев и Милен Николов.

През първата част направи впечатление липсата на синхрон в отбраната на „червените”, като на няколко пъти се наложи съотборниците на Шпрокел да поправят грешките му.

След скучни началните минути на двубоя, отборът на ЦСКА успя да стигне до попадение чрез Нуянджи, който бе отлично изведен от Лукас Силва.

Нападателят получи топката в наказателното поле и стреля с плътен удар по земя от петнайсетина метра, след който топката срещна левия страничен стълб, а после Мишел Платини я довкара на празна врата и откри резултата - 1:0.

Само две минути по-късно обаче бразилският нападател съумя да се разпише. Попадението отново бе изработено от Силва, който се пребори добре за висока топка в центъра на терена  и с глава изведе Платини сам срещу стража на Ботев (Враца).
Врачанци показаха добра игра на стадион „Българска армия”.

Попадение на Рангелов в края на първата част бе отменено поради засада. Таранът на врачанци засече с глава прекрасно центриране на Руслан Куанг отдясно, но страничният рефер Стайков бе вдигнал своя флаг.

В началните минути след почивката оборотите видимо спаднаха, а положенията пред двете врати бяха рядкост.

Все пак в 62-ата минута Мишел Платини се възползва от грешка в отбраната на гостите и придаде класическо изражение на резултата, затвърждавайки доброто впечатление, което направи с играта си през първото полувреме. Бразилецът открадна топката от бранител на Ботев, след което останал очи в очи с резервния страж на врачанци Митов, нямаше проблеми да го преодолее и да вкара за 3:0.

До края на срещата „червените” засилиха своя натиск и закономерно стигнаха до разгромен резултат в заключителните минути.
На чисти позиции на няколко пъти излизаха Силва, Карачанаков и Платини, но стреляха неточно.

В крайна сметка в 81-ата минута Лукас Силва увенча добрата си игра с гол след груба грешка на Митов. След центриране отдясно стражът на Ботев боксира нескопосано и позволи на Силва да отбележи с глава в опразнената врата.

В самия край на срещата Милен Иванов оформи крайното 5:0, засичайки от непосредствена близост центриране по земя на Лукас Саша отдясно.