3. ЦСКА пречупи поляци в 94-ата минута (ВИДЕО)

ЦСКА пречупи поляци в 94-ата минута (ВИДЕО)

„Червените“ с първи успех в контролите след 3:2

ЦСКА спечели втората си зимна контрола от подготвителния лагер в Белек.

„Червените“ загубиха с 0:1 от японския Санфрече Хирошима в първата си проверка в Турция, но сега надвиха с 3:2 полския Гурник Забже.

Те поведоха с 2:0, след като вкараха гол още в 42-ата секунда, после 14-кратният шампион на Полша изравни с 2 попадения на Шимон Влодарчук, ала в добавеното време „армейците“ стигнаха до успеха с гол на Мено Кох.

Спарингът започна отлично за „червените“, които откриха резултата след само 42 секунди игра.

Още при първата им атака Браян Морено излезе сам срещу вратаря и технично го преодоля, за да се разпише – 1:0.

Не след дълго колумбиецът имаше възможност да удвои, след като пресече неумело връщане към вратаря и го финтира, след което стреля, но прекалено слабо.

В средата на полувремето Морено бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Тя бе хладнокръвно превърната в гол от Иван Турицов в 25-ата минута.

В 29-ата обаче поляците върнаха едно попадение. Тогава Шимон Влодарчук засече успоредно центриране и направи резултата 2:1.

Малко преди почивката всеки от отборите имаше шанс да го промени, ала не се възползва.

Първо Морено се озова сам срещу вратаря, но реши да го заобиколи и после падна за дузпа, каквато не последва, а след това Дадок не успя да насочи нов успореден пас в опразнената от Евтимов врата.

По време на паузата наставникът на „армейците“ Саша Илич направи редица смени и пусна в игра Жеферсон, Тибо Вион, Жираир Шагоян, Мено Кох, Енес Махмутович и Радослав Живков.

Не след дълго Янжа от поляците бе изгонен заради втори жълт картон, след като настъпи Тибо Вион в центъра на терена.

Последваха положения и за двата отбора, като това за ЦСКА бе пропуснато от Жеферсон, за да се стигне до 80-ата минута, в която Влодарчук се възползва от грешка на Махмутович и изравни.

Въпреки това, ЦСКА не се предаде и стигна до успеха с гол в 94-ата минута, дело на Мено Кох, за да може лидерът в българското първенство да победи 12-ия в полското и да се поздрави с първи успех в зимните контроли.

Следващата такава на ЦСКА е на 24 януари (вторник), когато тимът се изправя срещу австрийския гранд ЛАСК Линц.

ЦСКА - Гурник Забже 3:2
1:0 Браян Морено (1)
2:0 Иван Турицов (25, дузпа)
2:1 Влодарчик (29)
2:2 Влодарчик (80)
3:2 Мено Кох (90+4)

Състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 13. Галин Минков, 2. Юрген Матей – К, 21. Амос Юга, 19. Иван Турицов, 8. Станислав Шопов, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено.

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача