3. ЦСКА постигна четвърта поредна победа и застана трети (+ВИДЕО)

ЦСКА постигна четвърта поредна победа и застана трети (+ВИДЕО)

Опитните „червени“ – Вальо Илиев, Гъргоров и Янчев, бележат за класика над Черноморец

Отборът на ЦСКА постигна четвърта поредна победа, надигравайки с 3:0 тима на Черноморец у дома. „Червените“ можеха да отбележат и още голове, като най-големите пропуски направи Григор Долапчиев в края на двубоя. Попаденията за тима на Стойчо Младенов вкараха най-опитните играчи – Валентин Илиев, Емил Гъргоров и Тодор Янчев.

ЦСКА тръгна уверено към нова победа още от първата минута. В третата бе отменен гол на Емил Гъргоров заради спорно нарушение срещу Мартин Кавдански. Но само минута по-късно Вальо Илиев вече официално изведе „червените“ напред. Капитанът на ЦСКА засече на близката греда центриране на Марсиньо от корнер и от метър не остави шансове на Янко Георгиев.

Възпитаниците на Стойчо Младенов продължиха с натиска си и след гола. В 32-рата минута, след нова грешка на вратаря на Черноморец, резултатът вече беше 2:0. Марсиньо стреля отдалеч, Георгиев не се намеси по най-добрия начин, Кировски се опита да добави, но стреля точно в стража на гостите. След рикошета, топката попадна в Гъргоров, който на празна врата удвои преднината на „червените“.

Седем минути и самият Марсиньо имаше възможност да се разпише, но ударът му от пряк свободен удар мина на около половин метър от лявата греда на Георгиев.

Футболистите на Димитър Димитров имаха прекрасна възможност да върнат едно попадение в началото на втората част, но Черни успя на три пъти да предотврати удари към вратата си.

След тази ситуация, ЦСКА си върна контрола над двубоя и в 61-вата минута отбеляза и трето попадение. Неманя Милисавлевич преодоля двама противникови играчи, навлезе в наказателното поле и върна топката към Тодор Янчев, който от шест метра хвана в крача вратаря на „акулите“ и направи резултата класически.

Въпреки че игра по-добре през втората част, отборът на Черноморец не успя да достигне дори до някоя по-опасна ситуация, освен нелошите изстрели отдалече. В 79-ата минута гостите останаха и с човек по-малко, след като капитанът – Ванчо Траянов, си изкара втори жълт картон за реплики срещу съдията.

В края на двубоя и Григор Долапчиев имаше възможност да се разпише, но на три пъти нападателят на „червените“ стреля неточно.

След тази победа, ЦСКА отново излиза временно на третата позиция, на пет точки зад лидера – Лудогорец. Черноморец остава на 11-ата позиция с 11 точки от 11 изиграни кръга.