3. ЦСКА победи с мъка 10 от Ботев (Враца) в един от най-странните мачове в историята на „А” група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Седем гола, три дузпи, два червени картона и куп спорни отсъждания на Александър Костадинов развалиха празника във Враца

Отборът на ЦСКА постигна изключително трудна победа с 4:3 като гост на Ботев (Враца) в един от най-лудите и странни мачове в цялата история на „А” група.

Освен седемте попадения, зрителите по трибуните на стадион "Христо Ботев" станаха свидетели на три дузпи и два червени картона, а също и на изгонването на наставника на домакините Тони Здравков от резервната скамейка. Успехът за столичани дойде изключително трудно, тъй като на възпитаниците на Милен Радуканов се наложи да повеждат на четири пъти в резултата, за да си осигурят трите точки.

Срещата обаче бе помрачена от изключително некадърните отсъждания на главния рефер Александър Костадинов.

„Червените” откриха резултата с дебютно попадение на Марсиньо в 5-ата минута. Бразилецът се разписа от пряк свободен удар от наглед безобидна ситуация вдясно от наказателното поле. Топката премина през купа от играчи в пеналтерията и след едва забележим рикошет в тялото на Куанг излъга Здравко Чавдаров за 1:0.

В 12-ата минута под светлината на прожекторите „блесна” главният съдия. Отсъдена бе дузпа в полза на домакините, тъй като Костадин Стоянов спря с ръка топката, която влизаше в опразнената вратата на столичани, след удар на Александър Якимов. За това си действие обаче, централният бранител на „армейците” бе санкциониран само с жълт картон.

Зад топката застана Андрей Атанасов, който хладнокръвно реализира, изравнявайки резултата.

В 18-ата минута обаче абсолютно идентична ситуация се разигра в наказателното поле на домакините. Този път след удар на Мишел Платини, Николай Маринов умишлено отклони топката, която със сигурност влизаше в мрежата. Този път обаче Александър Костадинов показа директен червен картон на бранителя на домакините, а Мишел Платини нямаше проблеми да отбележи и да изведе за втори път „червените” напред в резултата.

Отсъждането на главния съдия вбеси наставника на Ботев Антони Здравков, който взе комплект картони от четвъртия арбитът и ги размаха демонстративно пред Костадинов, след което се опита да ги скъса и ги захвърли. Реакцията му логично доведе до неговото изгонване от резервната скамейка.

Въпреки че останаха с човек по-малко обаче домакините успяха отново да се върнат в мача в 35-ата минута, когато след отлично центриране на Илия Илиев от статично положение, Петър Альошев се извиси над всички и с глава прати топката в десния ъгъл зад Томаш Черни.

В поредна среща Нджонго Присо удивяваше съотборници, треньори и публика със скандалните си порпуски. На няколко пъти камерунецът излизаше на изключително чисти позиции, но правеше далеч по-трудното, пращайки топката на метри встрани от вратата от непосредствена близост.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Мишел Платини се разписа с хубав далечен удар, като по този начин ЦСКА за трети път поведе в резултата.

Десет минути по-късно обаче Александър Костадинов отново се превърна в главно действащо лице, като за трети път посочи бялата точка. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Марсиньо след удар с глава на Дарко Савич.

Капитанът на домакините Илия Илиев се нагърби с изпълнението и в 77-ата минута изравни резултата – 3:3.

В 75-ата обаче Лукас Саша направи драмата пълна, след като се разписа за 4:3 в полза на ЦСКА. Венци Василев нахлу отдясно в наказателното поле и веднага върна топката към бразилеца, който от движение прати кълбото в долния ляв ъгъл.

Това обаче не бе всичко в този мач, тъй като в 83-ата минута Мишел Платини си изкара два жълти картона за отрицателно време и по този начин двата тима останаха с по 10 човека.

Въпреки възстановеното числено равенство нова промяна в резултата нямаше.

По този начин „червените” се изкачиха на трета позиция с актив от 41 точки, докато Ботев Враца е 13-и със 17.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение