3. ЦСКА обърна Сливен и се класира за 1/8 финалите на Купата на България (видео)

ЦСКА обърна Сливен и се класира за 1/8 финалите на Купата на България (видео)

Шеридън най-после се отпуши

ЦСКА успя да се класира за 1/8 финалите на Купата на България, след като победи като гост Сливен с 3:1.

Момчетата на Милен Радуканов изиграха много добър мач, но въпреки това трябваше да бъдат догонващи в резултата, тъй като "воедовите" поведоха.

Двубоят започна с натиск на "червените", които пропиляха няколко добри положения в първите минути на срещата.

Столичани имаха добър шанс да открият резултата още в 8-ата минута, но силният удар на Спас Делев рикошира в противников футболист и топката излезе в корнер.

В следващите минути гостите притиснаха здраво своя съперник и изпуснаха добри положения чрез Маркиньос и Платини.

Домакините обаче също "показаха зъби" и изненадващо успяха да открият в 23-ата минута. След грешка на Павел Виданов, Диян Христов му отне топката и направи добра атака, след което подаде към младия Милен Василев, а той от своя страна вкара страхотен гол, със силна тупалка, в горния ляв ъгъл на вратата на Чавдаров.

До края на полувремето гостите притиснаха момчетата на Дуци Симонович, но въпреки това не успяха да намерят така нужната концентрация пред вратата на сливналии.

Второто полувреме обаче бе много по-добро за ЦСКА и отборът успя да вкара част от положенията си.

В 56-ата минута Тошко Янчев изравни резултата, след като получи много хубав пас от Румен Трифонов и от малкия пеналт без проблеми прати топката във вратата на Георгиев.

Само минута по-късно обаче Сливен имаше възможност отново да поведе в резултата след груба грешка на Здравко Чавдаров, но късметът не бе с домакините и не се стигна до гол.

Последваха много силни минути на гостите, които успяха да направят пълен обрат в 70-ата минута. Спас Делев бе изведен сам срещу стража на домакините Георгиев и направи обрата в срещата пълен.

Домакините имаха страхотна възможност да изравнят резултата в 83-ата минута, но гредата се оказа верен помощник на Здравко Чавдаров. Ударът с глава на Миро Миндев срещна страничния стълб на вратата на "червените".

Две минути по-късно се наложи Георгиев да избива силен удар на Боби Галчев в корнер.

В 92-ата минута влезлият като резерва Килиън Шеридън успя да убие интригата в мача, вкарвайки трети гол за ЦСКА. Ирландецът се възползва от грешка на бранител на домакините и прехвърли стража на "воеводите" Георгиев, за да оформи крайното 1:3 в срещата.

По този начин ЦСКА успя да се класира за 1/8 финалите на турнира за Купата на България.

СЛИВЕН - ЦСКА 1:3
[1:0] Василев 23'
[1:1] Янчев 56'
[1:2] Делев 70'
[1:3 Шеридън 92'

СЛИВЕН: Георгиев, Филипов, Иванов (39 - Идризов), Ковачев, Коконов (65 - Филипов), П. Стоянов, Миндев - к, Василев, Миранда (67 - Бесим), Игнатов, Христов

ЦСКА: Чавдаров, Минев, Виданов, Стоянов, Трифонов, Янев, Янчев - к, Галчев, Маркиньос, Платини (85 - Шеридън), Делев (88 - Тонев)

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА