3. ЦСКА не впечатли срещу Черноморец, но спечели с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА не впечатли срещу Черноморец, но спечели с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сержиньо отбеляза двете попадения за "армейците" в мача на "Българска армия"

Отборът на ЦСКА постигна победа с 2:0 срещу Черноморец в мач от 17-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Българска армия” в столицата, а и двете попадения за „армейците” бяха дело на Сержиньо. Халфът се разписа в 24-ата и 90-ата минути.

След този успех ЦСКА вече има актив от 32 точки и заема 4-ото място във временното подреждане. Черноморец остава с 27 точки и се намира на 7-ата позиция.

Домакините имаха възможност да открият резултата още в 4-ата минута, когато Сержиньо центрира кълбото в наказателното поле, където Игнасио Варела засече с глава, но топката премина вляво от вратата. Черноморец отвърна с удар към Томас Черни, който обаче внимаваше и изби. В 12-ата минута Мартин Камбуров изпълни по великолепен начин пряк свободен удар в полза на „армейците”, но Стоян Колев реагира отлично и боксира топката.

Резултатът бе открит в 24-ата минута. ЦСКА поведе с 1:0, след като Сержиньо нанесе страхотен изстрел от далечно разстояние, а кълбото влетя в левия ъгъл на вратата на Стоян Колев, който не реагира по най-добрия начин. В 35-ата минута Игнасио Варела отправи хубав удар към вратата на Черноморец, но вратарят на гостите внимаваше и улови кълбото. До почивката не паднаха нови голове и така след 45 минути игра домакините водеха с 1:0.

”Акулите” можеха да изравнят почти веднага след почивката, след като Тодор Паланков отправи страхотен удар, но Томас Черни спаси. В 54-ата минута Ванчо Траянов стреля опасно към вратата на ЦСКА, но кълбото премина покрай лявата греда.

Малко след като изтече час игра, се стигна до нова възможност за гостите. Станислав Дрянов стреля много хубаво, но Черни внимаваше и с отлична намеса изчисти в корнер. Почти веднага след това последва нов удар на Дрянов, но кълбото не попадна в рамките на вратата.

ЦСКА имаше отличен шанс да отбележи нов гол в 73-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле от свободен удар, а Мартин Камбуров засече с глава, но Стоян Колев с блестяща намеса изби.

Малко след това Преслав Йорданов стреля неточно с глава след центриране от корнер, а в 82-ата минута се стигна до най-сериозната възможност за Черноморец в мача. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Георги Терзиев бе непокрит и засече с глава, но прати кълбото право в ръцете на Томас Черни. Спас Делев пък стреля добре от малък ъгъл, но Стоян Колев изби в корнер.

ЦСКА достигна до втори гол в 90-ата минута. Ивайло Чочев се откъсна зад отбраната на Черноморец, напредна, след което подаде към Сержиньо, който прати кълбото в мрежата за 2:0. В продължението на мача Сержиньо и Ивайло Чочев направиха пропуски за домакините.

Така ЦСКА спечели с 2:0 срещу Черноморец. В следващия кръг „армейците” гостуват на Локомотив Пловдив, а „акулите” са домакини на Ботев Пловдив.

16   Локо Сф 16 2 6 8 12 : 22 -10 12

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч