3. ЦСКА нанесе първа загуба на безидейния Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА нанесе първа загуба на безидейния Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Серж Нюаджи вкара победния гол за 1:0 след голяма грешка на Ромейн Ели

ЦСКА победи Левски с 1:0 в 130-ото дерби между двата гранда. Серж Нюаджи вкара победния гол за „армейците” след много голяма грешка  на Ромейн Ели в първата минута на второто полувреме. Левски показа безидейна игра в атака, а ЦСКА затвърди тенденцията отборът в по-слаба форма да печели Вечното дерби.

Така в 9-ия кръг ЦСКА нанесе първо поражение на сините в А група  този сезон, а за Левски това бе първи мач през кампанията без отбелязан гол.

В класирането ЦСКА вече има 17 точки на трето място, на 5 зад втория Левски, който е с 22. Лидер е безгрешния Лудогорец с мач по-малко и 24 точки от 8 мача.

И двата отбора удариха по една греда в началото на мача, а после играта се изнерви и Станислав Тодоров показа 4 жълти картона, а Антон Карачанаков се контузи в края на първата част.

Илиан Илиев заложи на Илиян Йорданов по левия фланг, избирайки да остави на пейката Симеон Райков.

От другата страна Стойчо Младенов гласува доверие  на Серж Нюаджи да започне зад изнесения напред Анисе, а по фланговете бяха бързоногите Присо и Карачанаков.

Дербито пред 20 000 фенове по трибуните на „Васил Левски” започна страхотно с две греди в първите 8 минути.

Първо Марсиньо пусна за Илиян Йорданов на фланга, той му върна и с глава от 7-8 метра Марсиньо нацели напречната греда, топката се върна в него, но бе неудобна и бразилецът стреля в аут в петата минута.

Три по-късно Присо тръгна на самостоятелен рейд, чукна за непокрития Карачанаков вляво, той стреля ниско, но Пламен Илиев изби в гредата и Станислав Ангелов изби преди добавката, за да предотврати гол.

Единствената сериозна голова заплаха след бурното начало дойде в 12-ата минута. Дъстли Мулдер опита нестандартен далечен удар по диагонала и топката се устреми към горния ъгъл, но мина на педя от лявата греда.

След тези ситуации двата столични гранда заложиха на центрирания и не съумяха да затруднят сериозно противника в защитен план.

Темпото в играта падна, но напрежението се покачи. В 24-ата минута Антон Карачанаков елиминира Ромейн Ели като чукна елегантно покрай французина, но реши да симулира и си спечели заслужен жълт картон.

След половин час Йовов изпълни много лошо от пряк свободен удар, получи се контра за ЦСКА, Карачанаков пусна зад зашитата на Левски, но Пламен Илиев следеше играта, излезе напред и изпревари Серж Нюаджи, за да изчисти в тъч.

После Нюаджи не нацели добре кълбото след свалена топка от Анисе, а тънка засада на Карачанаков спря добра червена атака.

Влади Гаджев дърпаше конците за сините в центъра, но на два пъти центрира много зле и не създаде опасност.

В 37-ата минута Карачанаков се измъкна елегантно между Мулдер и Прохазка, но холандецът го срита пред пеналта и получи жълт картон. Младият халф на ЦСКА получи лекарска помощ, но се върна на терена. Видимо изнервен от влизането на Мудлер, Карачанаков се опита да си върне и остро влезе в краката на Мулдер, но се контузи сам. Младият талант на ЦСКА излезе от игра с помощта на лекарите заради травма на лявото коляно. На почивката помощник-треньорът на ЦСКА Анатоли Нанков обяви, че лекарския щаб на червените смята, че става дума за скъсани връзки на коляното и Карачанаков ще отсъства дълго от терените.

Сержиньо замени контузения Карачанаков, а в секундите до почивката Иван Бандаловски си изкара жълт картон за грубо влизане с бутоните срещу Орлин Старокин.

Второто полувреме започна по-възможно най-добрия начин за ЦСКА и възможно най-лошия за Левски. По-малко от минута след подновяването на играта червените поведоха с гол на Серж Нюаджи.

След центъра атаката на ЦСКА се разви отдясно, получи се спор за висока топка, тя бе пратена към наказателното поле, но Ромейн Ели вместо да я изчисти помисли, че няма противников играч между него и Пламен Илиев. Така французинът само изгледа топката, а зад гърба му бе Серж Нюаджи – Пламен Илиев спаси първи удар на тогоанеца, но при добавката Нюаджи промуши във вратата за 1:0 и донесе бурна радост на сектор „Г”.

След попадението играта се разви сякаш по идеалния план на Стойчо Младенов – сините се хвърлиха напред, но играеха еднообразно и не създаваха трудности на червените, а ЦСКА използваше празните пространства за бързи контри по двете крила.

При една такава контраатака в 56-ата минута Бандаловски пусна за Присо по дясното крило, камерунецът напредна и пусна по земя за Нюаджи, на който не стигнаха сантиметри да засече в мрежата и кълбото се търкули в аут.

Две минути по-късно Илиян Йорданов от крилото намери перфектно Марсиньо на точката на дузпата, но бразилецът не успя да овладее и пропиля удобния шанс.

Контрите на „армейците” работеха добре, но Присо отигра грешно като реши сам да завърши една атака и топката му бе избита в корнер, а пред вратата Сержиньо недоумяваше защо не е получил пас.

Илиан Илиев реагира и включи в игра Симеон Райков и Жоао Силва на местата на Христо Йовов и Марсиньо.

Райков получи извеждащ пас от Де Карвальо, но реши да отиграе с едно докосване и стреля много високо.

В 76-ата минута Орлин Старокин имаше късмет, че не бе изгонен. Левият бек на сините с двата крака се вряза като камикадзе в Присо, но съдията Станислав Тодоров го пожали и вдигна само жълт картон.

Илиан Илиев усети накъде вървят нещата и смени Старокин, за да пусне Нуно Пинто. Левски имаше своя най-добър шанс да изравни 10 минути преди края на редовното време. При едно центриране отдясно Де Карвальо засече към далечната греда, където от метър Жоао Силва изуми всички като стреля в аут. В тази ситуация така и не стана ясно дали страничният рефер Веселин Мишев е вдигнал засада или не.

До края ЦСКА бавеше времето с тактически нарушение, а Левски се изнерви и показа пълно безсилие в атака.

Победата доближи ЦСКА на 5 точки от Левски и на 7 от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

ГАЛЕРИЯ ОТ ХОРЕОГРАФИЯТА ПО ТРИБУНИТЕ ВИЖТЕ ТУК

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

ОЩЕ СНИМКИ ОТ ХОРЕОГРАФИЯТА ПО ТРИБУНИТЕ ВИЖТЕ ТУК

ЕТО И ВИДЕА ОТ ХОРЕОГРАФИИТЕ НА ДВЕТЕ АГИТКИ ПРЕДИ ДЕРБИТО, ОТ МАЧА И ОТ РАДОСТТА НА СЕКТОР "Г":

Официално: Опитен испанец смени Ачиари в Берое

Клубът от Първа лига предприе изненадваща треньорска рокада след 1:0 над Славия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф