ЦСКА 1948 надделя над Локо (Пловдив) с гол от дузпа (ВИДЕО)

Педриньо бе героят за домакините

ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Витоша" в Бистрица. Точен от бялата точка за "червените" бе Педриньо, което бе дебютен гол за него с екипа на столичани в първенството.

Октавио Мантека започна срещата вместо Ивайло Чочев, който първоначално бе записан в стартовия състав. В началните минути на срещата нямаше опасни голови положения.

В 7-ата минута Бабакар Дион отправи изстрел от дистанция, но твърде слаб и Даниел Наумов не се затрудни. В 13-ата минута Елитон скочи високо и стреля с глава, но изстрелът му не беше добър и не бе заплаха за Динко Хоркаш.

В 24-ата минута Педриньо проби отляво и пусна пас по земя с адресат Светослав Диков, но защитник на гостите успя да изчисти топката преди нападателят да играе с нея.

В 35-ата Джовани напредна с топка в крака, но след изстрела му тя се отби в страничния стълб на вратата, пазена от Даниел Наумов.

До края на първата част положенията липсваха и така първото полувреме завърши само с един точен удар - този на Бабакар Дион в 7-ата минута.

В 47-ата минута Педриньо центрира към Светослав Диков, който овладя на гърди, свали си топката и стреля, но Хоркаш се отличи със страхотна намеса. При опита за добавка от страна на Радослав Кирилов Джовани Трупе извърши нарушение, което доведе до дузпа за домакините и червен картон за Трупе. Зад топката за наказателния удар застана Педриньо, който прати Хоркаш в обратния ъгъл и даде аванс на ЦСКА 1948.

В 67-ата минута Динко Хоркаш успя навреме да хване топката преди Марио Топузов да успее да играе с нея. В 71-ата минута Мартин Паскалев сбърка, което позволи на Кирилов да отправи изстрел по посока вратата, но прати топката встрани.

В 73-ата минута Денислав Александров отправи красив изстрел към вратата на Наумов, а стражът на ЦСКА 1948 реагира с хубаво спасяване.

В 89-ата минута Алекс Колев отправи силен изстрел, но Хоркаш го отрази.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 1:0
1:0 Педриньо 51 дузпа

Състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 14. Елитон Джордж, 24. Лазар Марин, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 8. Педриньо, 55. Светослав Диков

Треньор: Тодор Янчев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 13. Матеус Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев