3. Традицията вещае успех за Левски

Традицията вещае успех за Левски

"Сините" са шест от шест след 0:0 в евротурнирите като гост в първия мач

Левски постигна това, за което бе отишъл в Марибор. Веднага след жребия за втория квалификационен кръг на Лига Европа треньорът на сините Люпко Петрович си пожела 0:0 в Словения. И в четвъртък вечер отборът му го осъществи. Ако традицията продължи да бъде такава, каквато е била, то сините фенове вече може да мислят за следващия съперник в надпреварата. Просто защото Левски неизменно продължава след такъв резултат като гост - правил го е в шест от шест случая. Тоест, активът му е сто процентов, отбелязва вестник "Тема спорт".

Интересното е, че тази тенденция започва именно под ръководството на Люпко Петрович. При първия си престой начело на сините сърбинът стартира в евротурнирите с нулево реми срещу АПОЕЛ Никозия. Кипърците са изхвърлени с 2:0 на реванша. Същото се случва и със следващия съперник Хайдук Сплит - хърватите са пометени с 3:0 на "Герена".

През сезон 2002/03 Левски елиминира по сходен начин Сконто Рига - с 2:0. А най-паметният реванш след 0:0 като гост идва през сезон 2005/06 срещу италианския Удинезе - на осминафинал за Купата на УЕФА. Фриуланите повеждат на "Васил Левски", но сините осъществяват обрат с голове на Даниел Боримиров и Игор Томашич и достигат до четвъртфинала.

През сезон 2009/10 Левски отстранява с 2:0 Баку у дома във втория мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и си отваря вратите за груповата фаза на Лига Европа. Същото прави и година по-късно след 2:1 над АИК Стокхолм на "Георги Аспарухов".

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда