3. Том спаси Литекс от унижение - 2:3 срещу Теплице

Том спаси Литекс от унижение - 2:3 срещу Теплице

Лидерът в „А” група губеше с три гола разлика до 64-та минута на контролата в Белек.

Лидерът в „А” група Литекс записа ново поражение по време на контролните си срещи в Белек. Тимът на Ангел Червенков загуби с 2:3 от чешкия Теплице, а бразилецът Том спаси своя отбор от абсолютно унижение.

В предишните си проверки в Анталия Литекс направи 1:1 с Тимишоара и загуби с 2:3 от Партизан.

Каливода откри в 5-ата минута, Тошек удвои преднината на своите в 18-ата минута, а в 27-ата минута Вахушек от дузпа направи резултата класически. В 64-ата минута Том намали на 1:3, а крайното 2:3 оформи Нифлор секунди преди последния съдийски сигнал след страхотна акция на бразилеца.

Тимът на Теплице започна по-убедително срещата и още в 4-ата минута имаше възможност да открие резултата. След центриране Вачоушек свали с глава към Каливода, който стреля от границата на вратарското поле, но Галато отрази удара му. Половин минута по-късно ловчанлии нямаха този късмет и Зоубеле центрира опасно отляво в наказателното поле на Литекс, където непокритият Каливода от чиста позиция откри резултата.

Чешкият отбор удвои преднината си в 18-ата минута, когато Вачоушек центрира от ъглов удар, Тошек се извиси над всички и с глава изпрати топката в мрежата на "оранжевите". Кошмарът на Литекс стана пълен в 27-ата минута. Махмутович се измъкна отдясно и навлезе в наказателното поле, но бе фаулиран от Галато, за което съдията Дере посочи бялата точка. Вахушек стреля хладнокръвно в левия ъгъл за 3:0.

В 33-ата минута тимът на Ангел Червенков имаше възможност да се върне в мача, след като Сандриньо бе изведен в чиста позиция срещу вратаря на Теплице, но не успя да го преодолее. Три минути по-късно Ивелин Попов стреля от малък ъгъл, но Славик боксира.

През втората част ловчанлии излязоха по-мобилизирани и в 49-ата минута имаха възможност да намалят, след като Дока отправи хубав шут, но топката прелетя над напречната греда. В 64-ата минута Литекс все пак се върна в мача, след като Том стреля атрактивно от границата на наказателното поле - 1:3.

В 77-ата минута Ивелин Попов стреля към вратата на Славик, който изпусна топката, но бързо поправи грешката си.

Секунди преди последния съдийски сигнал Том проби отдясно, финтира съперник и от аутлинията сложи топката на главата на Нифлор, който оформи крайното 2:3.

Така лидерът в "А" група загуби втори мач на турска земя. На 13-и февруари съставът от Ловеч ще се изправи срещу сръбския гранд Цървена звезда.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение