3. Светкавица и Септември (Симитли) спретнаха 1:1 в контрола

Светкавица и Септември (Симитли) спретнаха 1:1 в контрола

Даниел Беконо игра за тима от Търговище

Елитният Светкавица (Търговище) направи 1:1 с втородивизионния Септември (Симитли) в контролна среща, играна на изкуствения терен в Сандански. И двата гола в мача паднаха от дузпи.

За Светкавица на вратата пази бившият вратар на ЦСКА - Даниел Беконо, който е на проби в тима от Търговище

Септември (Симитли) поведе в резултата в 10-ата минута, когато Гущеров бе съборен в наказателното поле и реферът Ивайло Ганчев от Благоевград отсъди дузпа в полза на Септември. От бялата точка не сбърка Калоян Стоянов за 1:0.

В 32-ата минута, след центриране на Иво Лазаров отдясно, Калоян Стоянов засече с глава, но Даниел Беконо спаси.

Два удара във вратата на Септември през първото полувреме отправи най-добрият в състава на Светкавица - Славчо Шоколаров.

През втората двамата треньори направиха много смени, които се отразиха и на играта на двата тима, която стана леко накъсана.

Все пак, в 61-ата минута тимът от Търговище успя да изравни, след като Иван Балтов игра с ръка в наказателното си поле и реферът от Благоевград отсъди дузпа, която бе реализирана от Славчо Шоколаров за крайното 1:1.

Следващата контрола на Септември е срещу Миньор на 25-и януари в Симитли. Светкавица пък ще се изправи срещу Вихрен за купата на община Сандански.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА