3. Супер Пирин шокира Литекс - 4:1

Супер Пирин шокира Литекс - 4:1

Лидерът в класирането на "А" група отнесе оглушителен шамар в Кюстендил, разликата с ЦСКА вече е 3 точки.

Преобразеният Пирин помете лидера в класирането Литекс с 4:1 и поднесе нова изненада на всички критици, които побързаха да ги отпишат като сигурни изпадащи. Благоевградчани демонстрираха борбеност и желание за победа, които смачкаха амбициите на ловчанлии.

Срещата се игра в Кюстендил, тъй като стадионът в Благоевград все още не е готов да приема домакинските мачове на „орлетата”. Времето на „Осогово” беше слънчево, като условията допълнително допринесоха за спектакъла, който изнесоха двата отбора.

След няколко неуспешни опита, Даниел Младенов откри резултата в 25-ата минута, а в 50-ата минута влезлият като резерва Ивелин Попов възстанови равенството в мача. Окрилените „орлета” решиха мача с два бързи гола на Драги Коцев и Борис Кондев в 59-ата и 60-ата минута. Крайното 4:1 оформи Златковски в 84-ата минута.

Гостите от Ловеч започнаха по-активно срещата, като още в първите минути показаха, че няма да отстъпят лесно лидерските си позиции. Въпреки че през по-голяма част от времето тимът на Ангел Червенков владееше топката, „орлетата” демонстрираха пословичния си благоевградски хъс и търсеха изненадата чрез контраатаки.

В 6-ата минута Нифлор спря топката на гърди и пуска към Том, който отправи изключително неточен удар високо над напречната греда. Девет минути по-късно Янев пусна извеждащ пас към Кишишев, който напредна добре в наказателното поле, но топката беше изчистена в корнер.

Последва масиран натиск на символичните домакини от Благоевград, който нямаше как да не завърши с гол. В 17-ата минута Попев центрира от фаул към далечната греда, Галато увисна, в крайна сметка защитата успя да изчисти в корнер. Четири минути по-късно футболистите на Стефан Грозданов създадоха най-чистото положение в мача след като Ризов центрира виртуозно с левия крак, Младенов засече в наказателното поле, но топката като по чудо не влезе в очертанията на вратата. Минута по-късно отново Младенов имаше шанс да открие резултата след като отправи хубав удар от около 13 метра, но късметът отново не бе на негова страна. Няколко секунди по-късно благоевградчани създадоха нова инфарктна ситуация пред вратата на Галато, но опасният удар на Митревски бе изчистен в корнер.

Логичното се случи само две минути по-късно и след няколко неуспешни опита футболистите на Стефан Грозданов най-накрая разпечатаха вратата на Литекс. В 25-ата минута Даниел Младенов се реваншира за двата си пропуска. След грешка на Кишишев футболистът напредна, преодоля Барт и с нисък удар от около 12 метра не остави шанс пред Галато.

В последните минути на първата част „оранжевите” се мобилизираха и притиснаха „орлетата” в тяхната половина, но не съумяха да стигнат до изравнително попадение. В 35-ата минута Нифлор пусна към Том, който финтира защитата на Пирин и напредна в наказателното поле, Макенджиев се хвърли в краката му и спаси. Шест минути по-късно Янев нахлу в наказателното поле, но блестящата намеса на Макенджиев отново предотврати сигурен гол.

Така благоевградчани се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.

През втората част Червенков направи две смени в състава, с което показа, че ще търси обрат на всяка цена. Резултатите не закъсняха и в 50-ата минута влезлият като резерва Ивелин Попов възстанови равенството в мача след центриране на Дока. Пет минути по-късно ловчанлии имаха шанс да стигнат до пълен обрат, но Попов не успя да овладее топката в наказателното поле на Пирин.

Несломимата борбеност на „орлетата” надделя и тимът поведе за втори път в 59-ата минута. Кондев проби отдясно и центрира към Коцев, който засече и изпрати топката в мрежата. Веднага след изпълнението на центъра, „зелените” отнеха топката и изведоха Борис Кондев сам срещу Галато. Играчът бе много спокоен и с премерен удар направи 3:1, след като копна токата над вратаря. По този начин той продължава да изпълнява обещанието си да се отчита с гол във всеки мач.

След двете бързи попадения Литекс окончателно свали гарда. В 68-ата минута Янев стреля от границата на наказателното поле след центриране на Нифлор, но топката не уцели рамките на вратата.

Интригата в мача бе окончателно убита в 84-ата минута когато Златковски добави нов пирон в ковчега на лидера в класирането! Коцев напредна отдясно и стреля в тялото на Галато. Златковски довкара топката от около десетина метра и оформи крайното 4:1.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение