3. Страхотен дебют за Калиакра - 1:0 над Славия (видео)

Страхотен дебют за Калиакра - 1:0 над Славия (видео)

Георги Филипов се превърна в герой за клуба от Каварна на стадиона в кв. "Овча купел

Страхотен дебют в „А” група направи тимът на Калиакра (Каварна).

Момчетата на Филип Филипов победиха с 1:0 Славия като гост на стадиона в кв. "Овча купел" пред около 1000 зрители, предаде репортер на Novsport.com.

Единственото попадение в мача падна още в 5-ата минута, а негов автор стана Георги Филипов. „Белите” на Емил Велев бяха много слаби в първия си мач за сезон 2010/11 и заслужено записаха поражение.

Преди първия съдийски Райс М’Боли получи специална награда от „белите” фенове за техен любимец през миналия шампионат. Началото на мача обаче не бе никак добро за най-стария столичен клуб.

В 5-ата минута Садула центрира от дясно, Филипов се възползва от неразбирателство между Дяков и М’Боли и насочи топката в мрежата на Славия – 1:0 в полза на гостите от Каварна.

Възпитаниците на Емил Велев се хвърлиха в атака. Силни удари на Жуниор и Галин Иванов бяха отразени с вещина от Господинов. Дюлгеров също пробва късмета си от около 25 метра, но топката не намери целта. Слабо първо полувреме за Славия и закономерно 0:1.

На почивката Кокала направи две смени. В игра се появиха Илиев и Георгиев, заели местата на Дюлгеров и Иванов. Играта на Славия обаче не се промени. Резервата Илиев тества Господинов от пряк свободен удар, но стражът отрази шута му.

На отсрещната врата защитникът Димитров можеше да реши всичко, но бе неточен с глава. Велев пусна и последния си коз – Павлов.

В заключителните 10-ина минути Стоилов нанесе страхотен удар от 30-ина метра, а М’Боли показа класата си. Пред вратата на Господинов пък Димитров бе неточен.

В 87-ата минута Димитров получи втори жълт картон за бавене на играта и Калиакра остана с десет човека на терена. Калиакра победи с 1:0 – страхотен дебют на отбора от Каварна в „А” група.

Славия – Калиакра 0:1
(0:1) Филипов 5’

Славия
: М’Боли; Дяков, Петков (к.), Дреновички, Генев; Дюлгеров (46’ Илиев), Димитров, Цачев (66’ Павлов), Пеев, Жуниор, Г. Иванов (46’ Сп. Георгиев);

Калиакра: Господинов; Ан. Петров, Райчев (к.), Ан. Димитров, Св. Петров (85’ Димов), Н. Петров, Раденцов, Садула (78’ Стефанов), Филипов (55’ Стоилов), Станчев, Д. Димитров.

Жълти картони: Дреновички (С); Ан. Петров, Ан. Димитров, Н.Петров, Св. Петров (К);
Втори жълт/Червен картон: Ан. Димитров (К) 87’
Стадион: „Овча Купел”, 1000 зрители
Съдия: Александър Костадинов;

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза