3. Столичният Локомотив продължи победния си ход

Столичният Локомотив продължи победния си ход

„Железничарите” биха Нефтохимик с два гола на Димитър Илиев

Локомотив (София) се поздрави с втора поредна победа в плейофите за оставане в „А” група, след като спечели с 2:0 визитата си на Нефтохимик от XXVIII кръг.

Мачът се игра на Градския стадион в Несебър, където „шейховете” ще домакинстват до края на сезона. В герой за столичани пък се превърна Димитър Илиев, който вкара и двата гола за своите.

Попаденията паднаха през второто полувреме, след като в 74-ата минута Илиев бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на бургазлии и откри резултата, а само 5 мин. по-късно той оформи и крайното 2:0 с ефектен плонж.

Така Нефтохимик записа втора последователна загуба в двубоите от втората седмица на „А” група, след като миналия кръг падна с 1:5 от Славия.
Бургазлии са последни в класирането с 12 точки, а Локо (Сф) има в актива си с 25 повече.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Черноморец, а Локомотив (София) приема Берое.

Стартови състави:

Нефтохимик: Георгиев, Лефтеров, Жеков, Г. Петков, Юри Иванов, Ив. Янев (В. Добревски), Костов, К. Янев (Мечев), Димов, Ж. Петков, Божинов (Орачев).
Треньор: Златко Янков

Локомотив: Митрев, Бранеков, Хаджиев, Гаров, И. Иванов, Махамат (Цанков), Маркиньос (Тайдер), Д. Илиев, Раул (Д. Генов), Трифонов, Елтон дос Рейс.
Треньор: Стефан Генов

Голмайстор: Д. Илиев (74, 79)

Главен съдия: Стоян Денев

Жълт картон: Юри Иванов (Н)