3. Стефан Грозданов пред Novsport.com: Жалко, че отново си спомнихме за 90-те години на миналия век

Наставникът на Монтана разкритикува остро съдийството в мача със Славия

Ст. треньорът на Монтана Стефан Грозданов не бе на задължителната пресконференция, след края на мача със Славия, който неговият отбор загуби с 1:2. 65-годишният спец обясни, че след победния гол на гостите в 93-та мин. и последвалата реакция на домакините главният съдия Александър Костадинов му обяснил, че го отстранява от скамейката и за да спази правилника на БФС Грозданов изпратил своя помощник Асен Букарев. Един от най-уважаваните футболни специалисти в родния ни шампионат обаче се съгласи да говори пред репортер на Novsport.com.

24 часа след края на мача със Славия, продължаваш ли да държиш на мнението си, че главният съдия Александър Костадинов е повлиял на резултата?

Да, мога да кажа чисто сърдечно, че в този мач съдията бе един от главните виновници Монтана да загуби. Допусна много груби грешки в наш ущърб, помогна и при двата гола на гостите. Иначе съм доволен от играта на нашия отбор, особено през второто полувреме направихме много добри неща.

Дори с десет души имахме инициативата и превъзхождахме нашия противник. Преди почивката играхме сковано, не стояхме добре в средата на терена. За да не можем да вземем нещо от мача обаче, основната вина е в съдията. Един слаб, тенденциозен, бих казал глупав съдия.

Нервите ти не издържаха при победния гол на Славия...
Няма да издържат естествено, защото имаше цели три нарушения срещу наши футболисти, преди топката да влезе в мрежата. Първото нарушение бе на Желев срещу Личков, съдията дава корнер за гостите. Половин минута преди края на мача, ако няма тенденция или умисъл от страна на арбитъра, корнер не се подарява.

После в наказателното поле има бутане последователно на вратаря Христо Иванов и на Емил Копаранов. Главният съдия обаче стои като чапла с разперени ръце и се чуди какво да направи, успокои се чак като топката влезе в мрежата.

Мислех, че тези неща вече са минало, но отново си спомнихме за 90-те години на миналия век.

Монтана подава жалба до БФС, какво очаквате да стане?
Аз лично не съм сигурен, че нищо от тази жалба няма да излезе. Искам обаче да попитам: Представете си, че това нещо бе станало на стадиона на Славия, какво щеше да се случи с този съдия, ако така свиреше в “Овча купел”?! Но аз имам претенции и за показаните картони.

Даниел Гаджев бе изгонен, според мен пресилено. Но за подобни нарушени като неговото Йордан Юруков бе пощаден. Той направи най-малко десет опасни влизания срещу наши футболисти, а съдията му показа картон чак в 90-та мин., когато мача вече бе привършил.

Отново направихте принудителни смени. Борис Кондев и Димитър Воденичаров напуснаха преждевременно, какво е тяхното състояние?
Кондев има лек комоцио, но не е нещо обезпокояващо. По-сериозно е състоянието на Воденичаров, който обърна глезен. Двамата със сигурност пропускат мача с Тунджа Ямбол за Купата на България. Емил Копаронов също е с травма и също ще получи почивка.

Какво да очакваме от двубоя с третодивизионния тим в сряда?
Аз искам да победим отбора на Тунджа. Ще ми се да изиграем тази среща на равнище и да се класираме за следващия кръг.