3. Созопол сътвори сензацията за купата, отстранявайки Ботев (Пд), ЦСКА, Черно море и Литекс също са четвъртфиналисти

Вижте всичко по-интересно от мачовете във вторник

Купа на България, осминафинали, резултати:

СПАРТАК ПЛ - ЦСКА 0:2 - мачът по минути!

БЕРОЕ - БАНСКО

Жребият за четвъртфиналите ще се тегли следващия вторник (3 ноември).

18:19 Край и на последния мач от вторнишката програма! Литекс е четвъртфиналист след 4:2 над Дунав, като постигна победата през второто полувреме

18:17 Гол за Дунав! Йордан Димитров връща един гол - 2:4. Той бе намерен след корнер и с глава прати в мрежата

18:14 Четвърти гол за Литекс! Арсенио получи пред наказателното поле, измъкна се между двама, нахлу в пеналта, където финтира още един бранител и сви в обратния ъгъл за 4:1 в 89-ата минута

18:05 Ловеч, Раденцов отстъпва своето място на нападателя Димитров в състава на Дунав, чийто вратар преди малко предотврати четвърти гол за Литекс

18:03 Ловеч, В последните минути Дунав натисна, финален щурм на русенци

17:59 Ловеч, Юлиян Ненов от Дунав удря греда

17:56 Ловеч, Читаков заменя Чакъров в състава на Дунав (72')

17:55 Ловеч, Рохас заменя голмайстора Асприля в състава на Литекс

17:51 Ловеч, Втори гол на Георги Минчев и 3:1 за Литекс! Заслугата този път е на Арсенио, който финтира бранител отдясно в наказателното поле, центрира меко и Минчев заби с глава в 66-ата минута

17:50 Ловеч, Вратарят на Дунав с мъка спасява нисък шут на Асприля от наказателното поле, топката се търкулна по голлинията и излезе в корнер

17:48 ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Асприля направи финт по дясното крило и центрира на близката греда, където Георги Минчев бе непокрит и засече отблизо в мрежата за 2:1 в 63-ата минута

17:46 Ловеч, Жълт картон за Георги Минчев от състава на Литекс за груб фаул

17:41 Ловеч, Георги Минчев заменя Йонсен в състава на Литекс

17:37 Ловеч, Раденцов стреля под гредата от далеч, Винисиус успява с една ръка да извади в корнер

17:30 - Ловеч, начало на втората част, няма промени в двата състава.

17:15 - Ловеч, край на първото полувреме. Литекс и Дунав (Русе) се оттеглят на почивка при резултат 1:1.

17:14 - Ловеч, една минута добавено време за първата част.

17:04 – Ловеч, Дунав изравнява резултата!!! Вратарят на Литекс успя да спаси изстрела от пряк-свободен удар, но топката попадна у Юлиян Ненов, който от малък ъгъл с мощен шут я прати в мрежата – 1:1.

17:02 – Ловеч, свободен удар за гостите от Русе точно пред границата на наказателното поле.

16:57 - Ловеч, домакините от Литекс откриват резултата! Асприля бе оставен непокрит в пеналта и топката стигна до него, след катo Aрсенио Нунеш я отклони с глава, а колумбиецът от ъгъла на вратарското поле я прати с външен фалц точно под горната греда - 1:0.

- 16:52 - Сопозол, Сензацията е факт - Созопол отстрани Ботев (Пловдив), след като победи "канарчетата" с 1:0, и отива на четвъртфинал!

- 16:50 - Ловеч, Удар с глава на Арсенио, но вратаря спаси.

16:46 - Ловеч, Опасен удар на Асприля, който овладя и навлезе в наказателното поле, но прати топката покрай лявата греда.

- 16:39 - Спозол, Милен Гамаков шутира силно от дистанция, но прати високо над напречната греда.

16:33 - Созопол, Опасен удар на Георгиев от Созопол! Той получи на удобна позиция и шутира, но топката рикошира в тялото на бранител и излезе в корнер.

16:30 - Начало на двубоя в Ловеч между Литекс и Дунав (Русе)

Състави:

Литекс: Баривиера, Попов, Елтон, Рафаел Перес, Недялков, Малинов, Бумал, Арсенио, Диого Виана, Асприля, Йонсен

Дунав Русе: Антонов, Петков, Ковачев, Милчев, Атанасов, Димов, Раденцов, Ненов, Колев, Чакъров, Будинов

- 16:20 - Чибамба се опита да се изпраси дузпа, като падна в наказателното поле след контакт със защитник, но съдията правилно не даде сигнал.

- 16:10 - Мустафа Мустафа стреля по посока вратата, пазена от Виктор Голас, но стражът изби в ъглов удар.

- 16:06 - Опасен удар с глава на Хашев, но топката мина покрай гредата.

- 16:01 - Започна втората част в Созопол. Без промени в съставите.

- 15:47 - Край на първата част край морето. Сензацията до момента е, че Созопол води на Ботев. Манев отбеляза единственото попадение до момента.

- 15:30 - Ботев така и не успява да създаде сериозни положения.

- 15:20 - Край на мача - ЦСКА печели в Плевен. Армейците се класират за четвъртфиналите на Купата на България.

- 15:20 - Край на мача в Коматево. Черно море продължава напред.

- 15:15 -  Мирослав Радев пропуска от отлична възможност да направи 2:0 за Созопол!

- 15:09 - Мартин Костадинов с глава отново е точен за моряците.

Втори гол на Преслав Йорданов! Самир Аясс го намери в наказателното поле и Йорданов намери долния ъгъл на Орлинов за 2:0.

- 15:05 - Сериозен пропуск на Самир Аясс.

- 15:05 - Емануил Манев от границата на наказателното поле бележи в полза на Созопол! Груба, колективна грешка в отбраната на гостите. Повече от интригуващо начало на битката край морето.

- 15:01 - Започна двубоят Созопол - Ботев Пловдив! Общо 500 фена на "Созопол арена". 50 от тях са пловдивчани.

- 14:55 - Греда за ЦСКА!

14:54 - Николай Ботев влиза за Спартак - Богомил Христов напуска терена.

14:52 - Момчил Цветанов напуска, а Виктор Райчев го заменя до края на битката.

14:40 - Много добра атака на Спартак! След центриране, топката попадна в Цветомир Тодоров, който шутира силно, но прати право в тялото на Чорбаджийски.

14:39 - Валентин Йосков с първи гол за Черно море. Райков отново направи асистенция. Той центрира от корнер и младокът реализира за 4:0.

- Ставров спира мача заради пусната димка на терена.

- 14:32  - Симеон Райков отново бележи! Той бе изведен сам срещу Малинов и нямаше проблеми да реализира.

- Начало на полувремето в Коматево.

- Начало на полувремето в Плевен.

- Край на полувремето и в Коматево.

- Край на полувремето в Плевен.

- 14:15 - 0:2! Черно море решава всичко. Голмайсторът на първото попадение Симеон Райков центрира към Варея, който с глава реализира.

- 14:12 - Най-доброто положение за Спартак. Господинов изби удар на Христов.

- 14:11 - Николай Цветков прати топката във вратата на Спартак, но попадението не бе зачетено, защото съдията отсъди нарушение на Цветков срещу Станислав Георгиев.

- 14:10 - Господинов парира опасен удар пред вратата си.

- 14:10 - Симеон Райков бележи за Черно море с удар от над 25 метра.

13:55 - 0:1 - Преслав Йорданов бележи за ЦСКА в 24-ата минута след центриране на Динчев.

13:44 Пловдив, ГРЕДА на Черно море! Шут на Бургхард се отбива в напречната греда

13:43 Плевен, Преслав Йорданов засича центриране на Момчил Цветанов във вратарското поле, но праща в аут от непосредствена близост. Най-чистото положение в мача досега

13:42 Пловдив, Черно море владее повече топката, като засега не е създал опасно положение. Симеон Райков имаше една възможност, но не се ориентира добре в 3-ата минута

13:30 Плевен, Пловдив, Начало на срещите Спартак (Пл) - ЦСКА и Вихър (Строево) - Черно море

13:30 Плевен, Не повече от 5000 са зрителите на стадион "Плевен". Феновете на ЦСКА са изпълнили сектора за гости

13:24 Плевен, Осемдесет стюарди ще се грижат за сигурността на феновете по време на мача между Спартак и ЦСКА, присъединявайки се към полицията

13:05 Стартовите състави на Вихър (Строево) и Черно море:

ВИХЪР: Малинов, Атанасов, Йорджев, Христов, Дочев, Доков, Фатов (к), Йончев, Урумов, Хасан, Костадинов

Старши треньор: Костадин Апостолов

ЧЕРНО МОРЕ: Чанович, Траян Траянов, Жиньо, Педро Еуженио, Бургхардт, Станчев, Георгиев (к), Васев, Вареа, Райков, Йосков

Резерви: Николов, Расим, Неделчев, Костадинов, Курьор

Старши треньор: Никола Спасов

12:57 Съставите на Спартак Плевен и ЦСКА:

СПАРТАК ПЛ: 94 Пламен Орлинов, 2 Пламен Тенев, 3 Станислав Георгиев, 5 Кристиян Григоров, 11 Христо Кирев, 15 Тихомир Тодоров, 17 Антони Иванов, 6 Цветомир Тодоров, 8 Богомил Христов, 10 Васил Шопов-кап. 9 Стефан Христов

Резерви: 1 Димитър Пантев, 4 Георги Пейчев, 13 Жюлиен Бенков, 18 Николай Ботев, 16 Иван Дянков, 14 Преслав Антонов, 12 Живко Господинов

Старши треньор - Роберт Петров.

ЦСКА: 1 Анатоли Господинов, 3 Кирил Динчев, 4 Божидар Чорбаджийски, 6 Александър Бранеков, 8 Борис Галчев-кап,, 77 Момчил Цветанов, 13 Йордан Йорданов, 14 Самир Аясс, 17 Милен Кикарин, 9 Преслав Йорданов, 22 Николай Цветков

Резерви: 12 Стоян Колев, 5 Иво Иванов, 16 Петър Витанов, 23 Владислав Узунов, 24 Костадин Хазуров, 11 Павел Головодов, 21 Виктор Райчев

Старши треньор - Христо Янев

Днес се играят първите осминафинали в турнира за Купата на България. Може би най-сериозен интерес предизвиква мачът на третодивизионния ЦСКА, който според мнозина е като професионален отбор, срещу втородивизионния Спартак Плевен. Двубоят е от 13:30 ч на стадион „Плевен”.

Спартак (Плевен), заемащ 12-ото място в „Б” група, елиминира Славия в първия кръг. Плевенчани посрещнаха „червените” в същата фаза през сезон 2011/12, като тогава ЦСКА спечели с 3:0 пред 12 000 зрители с голове на Галчев, Крачунов и Костадин Стоянов (галерия от онзи двубой тук).

Четвъртодивизионният Вихър (Строево), който се състезава в ОФК Пловдив, посреща по същото време на базата на Ботев (Пловдив) в кв. „Коматево” носителя на трофея Черно море.

От 15:00 ч втородивизионният Созопол, справил се след дузпи с Етър (Велико Търново), приема Ботев (Пловдив) на стадиона-бижу в морския град, а от 16:30 ч третият в „А” група Литекс е домакин на амбицирания тим на Дунав (Русе), преследващ промоция в елита.

Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения от по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.

Novsport.com ще проследи на живо всички мачове във вторник, като ще отбелязва по-интересните моменти! Ще обърнем по-специално внимание на мача Спартак (Плевен) - ЦСКА, който може да проследите ТУК

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение