3. СНЕЖНА ОДИСЕЯ: Царско село надви Монтана след прекъсване, обрати и седем гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът в Монтана продължи три часа, след като второто полувреме се забави докато линиите бъдат боядисани в червено

Царско село победи с 4:3 Монтана при гостуването си в последния мач от програмата на 15-ия кръг в efbet Лига.

Срещата беше прекъсната на полувремето за един час, тъй като обилният сняг натрупа на "Огоста" и беше нужно време да се намери червена боя, с която да се маркират линиите.  Футболистите на двата отбора бяха излезли за втората част и поддържаха форма със сериозна загрявка в центъра на терена, но след като стана ясно, че не мачът не може да се възобнови скоро, се прибраха обратно в съблекалните.

Треньорът на домакините Атанас Атанасов заяви, че според него мачът трябва да се продължи: "Трябва да решат хората, които носят отговорност - съдийската бригада и делегата. Нашето желание е да продължи, персоналът търси червена боя, с която да се начертаят линиите и да се продължи. Предполагам, че до 20 минути ще започне да се очертава. За първи път ми се случва такова прекъсване, футболистите играха, сега ще мине време и да играят пак е малко странно.".

През първото полувреме гостите показаха далеч по-добрата игра. Още в 5-ата минута Марин Орлинов изпусна да хване топката при удар от гостите, след което тя попадна в Андерсон Кордейро. Бразилецът стреля от воле, но този път стражът на Монтана се намеси добре.

В 17-ата минута удар на Тони Тасев от пряк свободен удар попадна право в ръцете на Пласид. Четири минути след това изстрел на Борислав Балджийски рикошира във футболист на гостите, но не затрудни стража на Царско село.

В 30-ата минута Царско село поведе в резултата. Лъчезар Балтанов центрира от корнер, а Александър Башлиев си отбеляза автогол, с което даде аванс на гостите. Шест минути по-късно столичани увеличиха преднината си. Стефан Христов бе изведен зад отбраната на Монтана, финтира излезлия Марин Орлинов и прати топката във вратата му за втори път в мача.

Гостите удвоиха актива си в 35-та минута, след като Стефан Христов бе изведен зад отбраната на Монтана с дълъг пас. Той финтира встрани Орлинов и прокара топката край него, за да покачи преднината на гостите. Впечатление през първата част направи четирите пъти, в които тимът от Монтана поиска да изпълни дузпа, но и четирите падания бяха доста леки, за да може Георги Кабаков да отсъди наказателен удар за домакините.

След един час пауза и второто полувреме започна. Oще в 48-та минута монтанчани намалиха пасива си. Тогава топката бе изритана силно напред, а Иван Бандаловски не прецени летежа ѝ, след което Сергей Георгиев отклони с глава към Билал Бари, а марокенцът с финес с десния крак прати топката във вратата на Джони Пласид.

Малко след час игра домакините изравниха резултата, след като Царско село си вкара нелеп автогол в 64-ата минута. Топката бе центрирана отляво в наказателното поле на гостите, а Мартин Кавдански понечи да я изчисти, но го стори в крака на съотборника си - Антонио Георгиев, който продължи кълбото в столичната врата.

Само две минути по-късно обаче Антонио Георгиев се справи във въздушно единоборство в наказателното поле на Монтана и върна топката за Дилан Мартенс. Той стреля от ждроп с все сила и поведе отново "царете" напред.

Гостите от София реализираха четвърти гол след серия от рикошети в 83-ата след изпълнение на ъглов удар. В крайна сметка топката стигна до ​Мартин Кавдански, който стреля с десния крак край Орлинов и направи резултата 4:2. В четвъртата минута на продължението Владимир Айтов оформи и крайното 4:3 с много красив удар от дистанция, който хвана Пласид неподготвен.

Така Царско село прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби на нула и се изкачи на осмото място в класирането, докато монтанчани остават на 12-то място със същата цифра при точките.

Монтана - Царско село 3:4
0:1 Башлиев (автогол) 31
0:2 Христов 35