3. "Смърфовете" разпердушиниха "орлетата" в голов спектакъл със седем попадения (видео)

Пловдивският Локомотив победи Пирин в Благоевград с 5:2

Пловдивският Локомотив разби с 5:2 Пирин в Благоевград в приятелска среща, която читателите на Novsport.com имаха възможност проследят на живо посредством аудио коментар.

Гостите от Пловдив владееха инициативата през всичките 90 минути и не случайно поведоха в резултата още в 10-ата минута, в която Драги Коцев стреля силно от границата на наказателното поле, топката тупна коварно пред стража Митев и влезе в мрежата зад него.

Само 14 минути по-късно обаче домакините успяха да възстановят равенството, след като Димитър Илиев се измъкна от изкуствената засада около централната линия, напредна бързо и технично преодоля Лучини за 1:1.

В 36-ата минута обаче Локомотив отново поведе, след като пропусналият едно от най-чистите положения в срещата Хуан Бариентос напредна отдясно и от около 30 метра пробва изненадващ параболичен удар към вратата на Ганев, а появилият се като резерва страж не бе подготвен да реагира и кълбото спря в мрежата му.

В самия край на първата част обаче „орлетата” отново изравниха резултата, след като Якимов центрира опасно към Стойков, а той успя да промуши топката между краката на Лучини за 2:2.

След почивката бяха направени доста промени и в двата състава с оглед на факта, че срещата бе приятелска, но определено тези в състава на Локомотив се оказаха по-успешни.

Точно пет минути след подновяването на играта две от смените в тима на „смърфовете” изработиха третото попадение за своите, след като Христо Златински изведе отлично Николас Раймонди, а той преодоля Ганев без проблем, реализирайки първото си попадение в срещата и трето в полза на „смърфовете”.

Десет минути по-късно самият Златински, който бе с капитанската лента през втората част, получи пас от Патрик Огунсото и на празна врата вкара за 4:2. Междувременно в състава на Пирин се появи Георги Какалов, който записа неофициален дебют за тима на „орлетата”, към който се присъедини през зимата от пловдивския Ботев.

Крайния резултат в срещата бе оформен от Раймонди, който в 69-ата минута се разписа за втори път в двубоя, след като бе намерен в наказателното поле от Дани Кики и с хубав шут преодоля третия вратар на домакините в този мач – Аршинков.

Така Локомотив спечели първата си контрола от подготвителния си лагер в Сандански, а в събота ще се изправи срещу местния Вихрен в село Дамяница.

Очаквайте видео и снимки от срещата в Novsport.com!!!

Сираков: Левски вижда светлината, мина през най-тъмните времена