3. Славия нанесе шесто поредно поражение на Видима

Славия нанесе шесто поредно поражение на Видима

Славия се върна на успешния път. „Белите” победиха новака Видима с 2:0, нанасяйки му шесто поредно поражение. Тимът на Емил Велев не срещна особени проблеми при домакинството си от 9-ия кръг и с голове на Тодор Колев и резервата Георгиев закономерно стигна до успеха на своя стадион, предаде репортер на Novsport.com.

Славия овладя играта от самото начало на двубоя в столичния кв. „Овча купел”. В 8-ата минута топката едва не попадна във вратата на Пламен Илиев, който се размина с топката при центриране на Галин Иванов.

Минута по-късно гостите трябваше да извършват принудителна смяна. Контузеният Цветков отстъпи мястото си на Велев.

До 15-ата минута двата отбора си размениха по един неточен удар чрез Маншаров (Славия) и Русев (Видима).

Три минути по-късно „белите” излязоха напред в резултата, след като Тодор Колев реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Атанас Пашкулов.

До почивката Славия продължи да води играта, но изявите на Кунчев и Бранеков предотвратиха втори гол в тяхната врата.

След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени особено. В 51-ата минута Пламен Илиев се справи със сетни усилия с удар на Божов, а в следващата атака Славия пропусна отлична възможност да покачи преднината си, след като Илиев изби шут на Тошко Колев, а при добавката Божов се опита да отбележи технично с прехвърлящ удар, който премина над напречната греда.

В 71-ата минута дойде мигът на Видима. Капитанът Стойчев пропиля отлична възможност, след като не успя да намери целта от наказателното поле.

Осем минути по-късно Славия реши всичко в мача. Резервата Спас Георгиев сложи точка на спора, след като преодоля Самет Ашимов и с прецизен удар увеличи преднината на домакините – 2:0.

В последната минута попадение на резервата Георги Христов не бе зачетено поради засада.

След срещата Славия заема 4-ото място в класирането с актив 18 точки. Видима остава под чертата – на 15-ата позиция, с 5 точки.

Славия – Видима 1:0