3. Скандал на Герена: Прекратиха контролата на Левски срещу Рилски спортист, Юри Галев се крие в автобус

Скандално завърши тъй нареченият приятелски мач между Левски и Рилски спортист, който беше нещо като официално представяне на "сините" за втория полусезон.

Скандално завърши тъй нареченият приятелски мач между Левски и Рилски спортист, който беше нещо като официално представяне на "сините" за втория полусезон, предаде репортер на Novsport.com. След като феновете видяха смешната игра на Левски, накрая решиха да покажат на президента на Рилецо, че не е от София, и се опитаха да го набият, като междувременно той изяде и няколко снежни топки в главата.

Скандалът започна в 78-ата минута. Тогава  реферът Георги Игнатов отсъди фаул, който Мирослав Иванов изпълни. Топката се удари в напречната греда и попадна в Георги Христов, който вкара топката за 1:0.

Веднага след това, гостите от Самоков наобиколиха съдията, недоволни от решението му за построената стена, след което Виктор Младенов получи жълт, а след това и червен картон.

Това доведе до напрежение, което бе пренесено и на трибуните.

Там, президентът на Рилецо Юри Галев, заяви, че реферът се е подиграл с отбора му и каза на капитана на отбора Маринов да изведе тима. Това срещна недоволството на феновете на Левски. Те нападнаха футболния шеф, който едвам бе изведен от стюардите на „сините” до клубния автобус, в който се скри. По пътя Галев бе целен успешно със снежни топки и псуван от всички привърженици.

Феновете на Левски обградиха рейса и искаха Юри Галев да слезе, за да го набият. Известният самоковски бизнесмен, който наскоро бе обстрелван близо до Перник, отказа да даде изявления и забрани на играчите си да коментират каквото й да е.

Иначе Левски за пореден път показа слаба игра. Футболистите на Емил Велев бяха безсилни на терена и изнервиха до краен предел около 600-те фена на помощното игрите на "Герена".

Теренът беше в много добро състояние, но това явно не бе достатъчно за "сините". Единствено Фелипе да Коща игра на добро ниво. Португалецът демонстира добрата си техника и правеше остри пробиви. Христо Йовов пък игра добре през първата част, но след това се загуби.

Още в 3-та минута Георги Иванов – Гонзо пробва удар от далеч, но топката премина встрани от целта. В 11-ата минута отново Гонзо бе в центъра на събитията. Нападателят на Левски стреля опасно с глава, но вратарят Михайлов спаси неговия удар. След това се получи разбъркване в наказателното поле на Рилски Спортист, топката попадна в Живко Миланов, но той също не успя да вкара в опразнената врата. Левски продължи да атакува, но отбраната на Рилски Спортист се справяше. Стигна се до 35-ата минута, когато отново Гонзо стреля опасно, но този път топката срещна напречната греда. Едва в 38-та минута Рилски Спортист погледна към вратата на „сините”. Да Коща върна неразчетено към Георги Петков, вратарят на Левски се намеси, след което топката попадна в нападател на гостите, който шутира към опразнената врата, но в последния момент на пътя на коженото кълбо застана Милиев, който предотврати сигурен гол. Това бе и последният по-интересен момент за първата част.

Втората част започна с натиск на Левски и още в 46-ата минута Зе Соарес отправи опасен удар, но не успя да уцели вратата. Пет минути по-късно Милиев пробва удар от далеч, който бе спасен с мъка от вратаря Михайлов. Минута по-късно Гонзо стреля опасно отблизо, но бранител застана на пътя на топката. Левски продължи да напада и удари отправиха Зе Соарес и Йовов, но те не затрудниха вратаря Михайлов. Стигна се до 78-та минута, когато Миро Иванов стреля от фаул, топката срещна лявата греда на Михайлов и попадна в краката на Христов, който отблизо не сгреши. Гостите обаче не спряха да протестират за отсъждането за фаула. В протеста се включи и президентът на Рилски Спортист Юри Галев, като ексцентричният бос влезе в пререкания с фенове на „сините” и бе замерван със снежни топки. Впоследствие Галев изведе играчите си от терена и мачът приключи 10 минути по-рано от очакваното.

Видео репортажи от мача можете да видите ТУК

Голмайстори:

1:0 Христов 78’

Левски: 1. Петков,   3. Миланов,   5. Рабех, 55. Милиев,  14. Минев, 25. Вагнер, 22. Тасевски, 70. Да Коща, 20. Жоазиньо 10. Йовов,   9. Г. Иванов (Димитров, Митрев, Тиберканин, Христов, Иванов, Зе Соарес, Станчев, Цачев);

Рилски Спортист: 33. Михайлов,  5. Карагеоргиев, 16. И. Иванов, 3. Младенов,  4. Гюлеметов, 6. Мамаду, 11.Захариев,   13. Маринов,   2. Митров, 14. Фиделе, 22. Йовчев;

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо