3. Шедьовър на Тони Калво стигна само за 2:2 на Левски срещу Черноморец (видео)

Шедьовър на Тони Калво стигна само за 2:2 на Левски срещу Черноморец (видео)

"Сините" остават на 4 точки зад "акулите" след ремито на "Герена"

Левски и Черноморец направиха зрелищно 2:2 на стадион „Георги Аспарухов” в среща от 24-ия кръг на родната А група. Ремито остави „сините” на 4 точки зад „акулите” в класирането. Яник Боли изведе Черноморец напред, Левски стигна до пълен обрат с невероятен гол на
Тони Калво през първата част и гол с глава на Христо Йовов през втората. Играчите на Херо обаче заслужиха точката с хубав гол на Атиф Шаешу 10 минути преди края.

Срещата започна с лек превес на Левски пред едва 1000 души публика. Сините фенове явно отблъснати от лошото време днес бяха по-малко на брой от обичайното.

Кристовао Рамос и Жуниньо стреляха от дистанция в първите 10 минути, но ударите преминаха над и покрай вратата на гостите. Рамос опита пак след грешка на Фо-Поре, но мерникът му не бе точен.

Шаешу отправи първия изстрел към Пламен Илиев и „акулите” показаха зъби в 12-ата минута. В 19-ата публиката на „Георги Аспарухов” изрази своята съпричастност с капитана на България и Астън Вила Стилиян Петров – бурни скандирания „Стилиян Петров!” и „Стенли!” огласиха стадиона.

Малко след това дойдоха и драматичните моменти през първата част.

Черноморец прояви силата си на контраатака и удари своя домакин в 21-ата минута. Атиф Шаешу с лекота преодоля Христо Йовов и Нуно Пинто, за да центрира на задната греда за Асис, който умно с глава пусна успоредно на голлинията за оставения непокрит Яник Боли и таранът отбеляза от 3 метра между краката на Пламен Илиев за 0:1.

Голът оживи двубоя и Черноморец имаше шанс да удвои аванса – Боли направи за смях Диамутен, но Балджийски се подхлъзна и не можа да нанесе удар.

Левски отвърна с удар с глава на Жуниньо, който засече пас на Рамос, но стреля точно в центъра на вратата и топката не бе трудна за Стоян Колев.

Това бе и едва първият точен изстрел към вратата на гостите, дошъл в 27-ата минута. Вторият удар към нея обаче бе от световна класа.

Тони Калво пропусна една топка за Жуниньо в центъра, бразилецът му върна с едно докосване, Калво пое и с фамозен снаряд от над 30 метра намери сглобката в горния ляв ъгъл на мрежата за 1:1 в 28-ата минута. Попадението безспорно е кандидат за гол на сезона и загатна за качествата, изпратили Тони Калво в школата на Барселона преди години.

Изравнителният гол стимулира Левски за още по-настъпателни действия. Калво можеше да вкара втори гол само 120 секунди по-късно, когато бе намерен сам в наказателното поле от Жуниньо, но реши първо да финтира и изстрелът му по земя бе спасен от Стоян Колев.

В края на полувремето капитанът на бургазлии Радостин Кишишев се контузи и бе заменен, а Яник Боли имаше отличен шанс да изравни след добро центриране отляво, но заби кълбото в земята и Пламен Илиев лесно лови.

Втората част прескочи мудното начало от първите 45 минути и започна направо на бързи обороти.

Лоривал Асис можеше да вкара един от най-красивите голове в А група с акробатична странична ножица в 52-ата минута, но Дъстли Мулдер изби пред голлинията.

Йовов после получи центриране от Мулдер в наказателното поле, но опитният халф понечи да овладее вместо да стреля и кълбото му избяга в аут.

Бижутера се реваншира за тази грешка само минута по-късно. При една търпелива атака на Левски топката бе разтеглена наляво за Нуно Пинто, той се огледа и достави удобна топка, която бе елегантно засечена от Йовов с глава в далечния ъгъл за 2:1.

След като Левски поведе дойде и принудителна смяна в състава на сините. Нуно Пинто се контузи и бе сменен от Иван Цветков, което наложи промяна в тактическия план на Ясен Петров.

Черноморец не се предаде и успя да дочака своя момент в края. 10 минути преди края Шаешу и Боли направиха красиво двойно подаване, като Боли изведе с пета съотборника си и Атиф Шаешу с безпощаден шут по земя по диагонала остави безпомощен Пламен Илиев – 2:2.

Дъстли Мулдер можеше да се превърна в герой за Левски, ала свирепият му изстрел от около 30 метра в 83-ата минута разтресе напречната греда на гостите.

Натискът на Левски в края не доведе до победен гол и ремито 2:2 се запази.

В таблицата Левски остава пети с 47 точки, Черноморец е трети с 51.