3. Сензационно: Лудогорец затъна в калта на Бистрица (ВИДЕО)

Сензационно: Лудогорец затъна в калта на Бистрица (ВИДЕО)

Шампионите се спънаха в ЦСКА 1948 за 2:2 и сдадоха първото място

Лудогорец се издъни с 2:2 срещу ЦСКА 1948 в мач от 33-ия кръг на Първа лига и сдаде върха в класирането два кръга преди края на първенството. Шампионите, които преследват 12-а поредна титла, вече изостават с точка от новия лидер ЦСКА-София, като им предстоят домакинство на Левски и гостуване на Черно море. Освен за честта си, ЦСКА 1948 пък се бори и за третото място в класирането, което дава право на директно участие в квалификациите на "Лига на конференциите" на УЕФА. С равенството "червените" запазиха точка преднина пред четвъртия Левски.

Тимът на Ивайло Петев имаше няколко изгодни положения на разкаляния терен в Бистрица още през първото полувреме, но ударите на Кайо Видал и Текпетей не намериха целта. ЦСКА 1948 пък стигна до първия си точен шут в очертанията на Серджо Падт чак в 39-ата мин. Отправи го Георги Русев, но бразилският вратар на гостите улови.

Второто полувреме започна с гол от съблекалнята за Лудогорец. Мануел Шоу изведе Спас Делев сам срещу вратаря Наумов и бързакът от село Ключ прати топката с диагонален удар с левачката в долния ляв ъгъл за 0:1. Само 12 мин по-късно обаче домакините се върнаха в мача чрез бразилеца Педриньо, който бе оставен непокрит пред малкото наказателно поле и с лекота изравни за 1:1. Лудогорец отново излезе напред в 62-ата минута чрез Кирил Десподов, изведен от Спас Делев на чиста позиция. Малко по-късно домакините останаха без капитана си Даниел Наумов, който получи контузия и беше заменен от резервния вратар Генади Ганев. Дебютиралият начело на „червените“ треньор Радослав Рибарски пусна Ради Кирилов, Марио Топузов и Светослав Диков, който заигра заедно с Алекс Колев на върха на атаката. Логично ЦСКА 1948 стигна до 2:2 чрез голмайстора си през сезона Ивайло Чочев, който с майсторско воле с левия крак извън наказателното поле препарира Падт. До края Лудогорец опита всичко, за да изкопчи победата, но в последните секунди можеше и да загуби, след като Радослав Кирилов пропусна да им вкара трети гол от чиста позиция.

Състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов (66-Ганев), 19. Фуртадо, 87. Петров, 14. Елитен, 16. Сидклей, 22. Даскалов (82-Диков), 18. Чочев, 8. Педриньо (82-Топузов), 10. Русев (71-Кирилов), 39. Умарбаев, 9. Колев

ЛУДОГОРЕЦ: 1.. Падт, 16. Фон Витри, 32. Пластун, 24. Вердон, 37. Текпетей, 8. Гонсалвеш (88-Нареси), 23. Шоу (88-Тисера), 77. Видал (71-Насименто), 90. Делев (75-Пьотровски), 11. Десподов, 9. Тиаго

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3