3. Румънски анонимник катурна Левски в дебюта на Ясен

Румънски анонимник катурна Левски в дебюта на Ясен

„Сините” отстъпиха в Австрия с 2:3 на Търгу Муреш в първата си контрола за лятото

Българският Левски стартира със загуба лятната си подготовка в австрийския град Линдабрум, след като отстъпи с 2:3 на румънския Търгу Муреш в първата си контрола. Силен дебют със синята фланелка направи дошлият от Пирин Дани Младенов, който вкара и двете попадения за Левски. Това бе и официален дебют на наставника на българите Ясен Петров, който пое тима преди около месец.

Двубоят започна по-добре за румънците, които отправиха няколко далечни изстрела към Митрев в началните минути. В 7-та минута пък Жоазиньо излезе очи в очи със стража на Търгу, но се засуети и кълбото му бе избито от румънски бранител. Така се стигна до 12-ата минута, когато Сфърля изпълни страхотно пряк-свободен удар и препарира Божидар Митрев – 1:0.До края на полувремето „сините” се опитаха да изравнят, но пропуски направиха Иса и Жоазиньо, а румънците се отчетоха с два далечни шута, които обаче бяха спасени с вещина от Митрев.

Второто полувреме започна ужасяващо за българите, тъй като още в 47-ата минута Минев сбърка една топка на левия фланг, което доведе до центриране в наказателното поле на Левски, след което Роман засече с глава и удвои преднината на румънците. Последва натиск от страна на „сините”, но пропуски направиха Христов и Киров. Така се стигна до 76-ата, когато Тасевски изведе Младенов на добра позиция, който с плътен изстрел препарира стража на Търгу за 1:2.

Радостта на българите от този гол обаче трая едва около 60 секунди, тъй като в следващата атака Роман премина с лекота Иво Иванов и шутира опасно, след което Цветан Димитров не се намеси добре и вкара топката в мрежата си. Още две минути по-късно Левски върна ново попадение, отново чрез Дани Младенов. Тогава Христов изведе бившия футболист на Пирин на границата на наказателното поле, откъдето Младенов с красив изстрел я прати в лявата скоба на Търгу – 2:3.

До края на двубоя Левски продължи да натиска, но до нов гол в румънската врата не се стигна. Търгу също не успя да затрудни с нищо Цецо Димитров и така срещата завърши при резултат 3:2 в полза на румънския тим.

Ясен Петров започна двубоя със следната единайсеторка: Митрев, Станчев, Бензукан, Милиев, Минев, Балтанов, Йовов, Александров, Киров, Иса, Жоазиньо

През втората част за Левски в игра влязоха: Димитров, Христов, Тасевски, Телкийски, Гаджев, Огнянов, Топузаков, Иванов, Младенов
Добрин Гьонов: Всяко начало си има край