Родопа (Смолян) във втория кръг за Купата на България след 2:1 над Калиакра (Каварна)

Въпреки огромната финансова криза, родопчани чакат вече тимовете от "А" група.

Родопа (Смолян) се класира за втория кръг на Купата на България, след като отстрани Калиакра (Каварна) – 2:1. Полуфиналистът от последното издание на турнира Калиакра излезе с по-голяма част от резервните си футболисти, но въпреки това поведе в резултата в 7-ата минута чрез Делчо Стоянов. Постепенно домакините наложиха натиск и две минути преди края на първата част Младен Стоев изравни резултата. Отново той попадна в прегръдките на съот6орниците си в 59-ата минута, когато отбеляза втори гол, с който Родопа поведе. До края на срещата нови голове не паднаха и Родопа се класира за втория кръг, в който се включват и тимовете от „А” група. Двубоят в Смолян бе ръководен от Николай Йорданов, който се прочу със скандалните си отсъждания на двубоя Сливен – ЦСКА.

Публиката в Смолян изпрати с бурни аплодисменти футболистите на Родопа след края на мача, които играха с голямо желание, въпреки огромната финансова криза, в която се намира клубът. Играчите не са взимали пари от два месеца, което стана причина за напускането на наставника Тенчо Тенев, както на Десислав Русе и Лилчо Арсов.

Освен това, Родопа взе реванш за загубата от Калиакра на 19 октомври с 0:3.