3. Резервите на Левски и Жоао Да Силва направиха 3:3 с третодивизионни австрийци

Резервите на Левски и Жоао Да Силва направиха 3:3 с третодивизионни австрийци

Опоку с гол и асистенция, Вутов и Чаворски също бележат

Отборът на Левски завърши наравно 3:3 срещу третодивизионния австрийски Соленау в първата от двете си контроли днес в Линдабрун.

В този двубой старши треньорът Илиан Илиев използва предимно юноши, както и новите попълнения Агиеманг Опоку и Жоао Силва. Последният подписа със "сините" преди броени часове и вече дебютира с 59 минути, като се отчете с няколко добри изстрела от дистанция и един неприятен пропуск.

Опитният Йордан Милиев също игра в този мач, като в дясната част на отбраната му партнираше Александър Башлиев.

От 19:30 момчетата на Илиан Илиев излизат срещу румънския Пандури, като в сблъсъка наставникът ще използва изцяло различен състав.

Страхотен мач направи ганаецът Опоку, който се отчете с гол и асистенция, а освен него във вратата на Соленау се разписаха Вутов и Чаворски.

Именно след попадение на Вутов в 16-ата минута резултатът бе открит, след като младокът бе намерен на точката на дузпата от Янко Ангелов и с плътен удар даде аванс на "сините".

Отговорът на Соленау обаче не закъсня, след като 120 секунди по-късно Лалич бе изведен очи в очи с Василев и не сбърка, възстановявайки статуквото.

В 30-ата минута третодивизионният австрийски тим стигна до пълен обрат след точно изпълнена дузпа на Ксандъл, за нарушение на Любомир Илиев.

До края на полувремето новото попълнение Жоао Силва стреля опасно от фаул, но топката рикошира в бранител на Соленау и излезе в аут.

В началото на втората част бившият вече играч на Евертън бе изведен на страхотна позиция от Башлиев, но не успя да отиграе добре положението и кълбото излезе в аут.

Така се стигна до 54-ата минута, когато Вутов бе съборен в противниковия пеналт и реферът отсъди дузпа за българите, която бе реализирана от Агиеманг Опоку за 2:2.

Малко след гола Силва отново шутира добре от фаул, но този път вратарят на Соленау изби. В 68-ата минута пък, австрийците отново взеха гол аванс след хубав удар на Тирой.

До края на двубоят "сините" натиснаха и в 84-ата минута стигнаха до равенството. Тогава Опоку проби добре отляво и намери Чаворски пред непосредствена близост до голлинията, а младокът не сбърка, оформяйки крайното 3:3.

Състави

Левски: Василев (72-Любенов), Башлиев, Милиев, Л. Илиев, Гочев, Я. Ангелов, Ивелино Иванов (46- Яначков), Тонев, Вутов, Опоку, Силва (59-Чаворски)

Соленау: Краус, Ксанау, Граман, Ринхофер, Гендер, Майерхофер, Ангелер, Лалич, Пренер, Визау, Тироли

Резултатите на Левски от контролите до момента:

01.07. - Левски - Металург Донецк (участник в Лига Европа) 2:0
05.07. - Левски - Черноморец Одеса 0:2
07.07. - Левски - Дьор (3-то място в първенството на Унгария, участник в Лига Европа) 2:1
10.07. - Левски - Соленау 3:3

Фен на Спартак Варна зададе въпрос на Павлин Николов

Богомил Ганчев иска отговори от собственика на "соколите"

Павлин Николов: Има два пътя пред Спартак Варна

Президентът на Спартак Варна съвсем скоро официално ще се оттегли от "Коритото"

Александър Димитров обяви списъка на България U21 за последните квалификации

Националният ни отбор се изправя срещу Германия и Израел

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия