3. Резек резна Левски, а Павел Върба ги ужили за втори път

Резек резна Левски, а Павел Върба ги ужили за втори път

Дембеле пропуска дузпа срещу лидера в чешкото първенство

Левски записа първа загуба в зимните си контроли. Тимът на Ясен Петров претърпя поражение с 1:2 от лидера в чешкото първенство Виктория Пилзен в предпоследната си проверка от подготвителния лагер в Агия Напа, Кипър, предаде "Дарик радио". Чехите са водени от бившия треньор на Жилина Павел Върба, който през 2008 г. отстрани именно „сините” след 1:1 в Словакия и 0:1 в София. В тима на Виктория пък се подвизава бившият защитник на Левски Давид Бистрон, който днес игра.

Срещата бе изпъстрена с всевъзможни събития, като най-интересното бе пропусната дузпа на Гара Дембеле през първото полувреме. Централният защитник Сержиньо Грийн пък получи червен картон преди почивката, а Христо Йовов тресна гредата след подновяването на играта. Голът за Левски днес отбеляза Жавион Юлу-Матондо, който се разписва във втори пореден мач. Головете на чехите пък паднаха след две дузпи.

Старши треньорът на Левски Ясен Петров бе дал почивка на вратаря Божидар Митрев, докато десният защитник Дъстли Мулдер имаше контузия и също не взе участие в двубоя.

Левски излезе с жълтия си екип, който според информации ще бъде сменен с бял.

Още в 7-ата минута Виктория Пилзен получи право да изпълни дузпа за нарушение на Йордан Милиев. Ударът на Павел Хорват от бялата точка бе спасен от Акалски, но при добавката капитанът на чехите не сбърка и откри резултата.

В 16-ата минута обаче Левски успя да изравни. Жанвион Юлу-Матондо отбеляза втория си пореден гол с екипа на българите, след като засече с глава центриране на Гаджев от свободен удар и прати топката в мрежата.

В 32-ата минута Сержиньо Грийн репликира съдията, за което получи червен картон, а на негово място в централната зона на защитата се появи Иво Иванов.

Само три минути след влизането си Иванов пропусна чудесна възможност да доведе мача до обрат. Той засече с левия крак центриарне на Гаджев от фаул, но стреля на сантиметри от гредата.

В 37-ата минута Левски получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Дембеле, но малиецът с френски паспорт не успя да преодолее вратаря Павлик.

При 1:1 дойде почивката.

За началото на второто полувреме Ясен Петров извади Акалски, Димов и Младенов, а на техните места влязоха Илиев, Йовов и Киров. Впоследствие в игра се появиха и Станчев, Александров, Огнянов и Иса.

Три минути след подновяването на играта Христо Йовов нацели гредата от фаул.

В 55-ата минута чехите получиха право да изпълнят нова дузпа. Пламен Илиев беше безпомощен от удара на Резек.

В 64-ата минута левскарите претендираха за дузпа, защото Иво Иванов бе бутнат в наказателното поле, но реферът Костас остана безмълвен.

До края Левски се опита да изравни резултата, но чешката отбрана, която на моменти действаше непозволено, остана стабилна.

Досега Левски записа равенство 2:2 с Дубница (Словакия) и победи с 1:0, 2:1 и 3:1 съответно над полския Белхатов, чешкия Теплице и руския Динамо Москва.

В четвъртък „сините” ще изиграят последната си контрола в Кипър, като съперник на тима на Ясен Петров ще бъде румънският Оцелул.

Левски се прибира у нас в петък, а в неделя ще изиграе последната си контрола преди началото на пролетния дял и дербито срещу ЦСКА – срещу Чавдар (Етрополе) на стадион „Георги Аспарухов”.

Левски – Виктория Пилзен 1:2
0:1 Хорват (8’ д.)
1:1 Юлу-Матондо (16’)
1:2 Резек (55’ д.)

Левски: Акалски (46-Илиев), Попадийн (59-Станчев), Грийн (32-Иванов), Милиев (74-Стамболийски), Минев (64-Видович), Димов (46-Йовов), Гаджев (к) (59-Огнянов), Тасевски (59-Александров), Младенов (46-Киров), Дембеле (59-Иса), Юлу-Матондо (70-Горанов)

Червен картон: Сержиньо Грин (32’)

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА