3. Разкритие: Арда взе изгонен от Локо (Пд)

Разкритие: Арда взе изгонен от Локо (Пд)

Преслав Боруков подсили Арда.

Нападателят разтрогна в събота с Локо Пловдив и премина при кърджалийци като свободен агент, пише „Тема Спорт“.

Той се е появил на лагера на сините в Момчилград още в събота вечерта. В петък стана ясно, че Боруков не е в групата на черно-белите за лагера в Турция и е пожелал да прекрати отношенията си с клуба по взаимно съгласие. Той имаше договор за още година и половина.

„Локомотив Пловдив разтрогна по взаимно съгласие с Преслав Боруков. Той няма да попада в плановете на старши треньора Александър Томаш. Локомотив му благодари и пожелава бъдеще успехи в личен и професионален план“, написаха черно-белите на сайта си.

Нападателят дойде в началото на миналата година и записа 30 мача и 4 гола за смърфовете в Първа лига. Имаше вариант Боруков да продължи и в чужбина, но това ще се случи явно през лятото, защото се е разбрал с Арда да остане само до края на сезона.

Кърджалийци пък загубиха с 1:2 първата си контрола от зимната подготовка. Те паднаха от Марица в Момичлград. Първата част завърши без попадение. В 62-ата минута Веселин Марчев откри за пловдивчани, след самостоятелен пробив.

Малко по-късно Иван Тилев засече с глава центриране и възстанови равенството. Две минути след това обаче главният съдия отсъди дузпа за гостите, която Мартин Газиев превърна в гол и така донесе успеха.

Следващата контрола на Арда е на 19 януари, а съперникът бе сменен. Вместо Гигант Съединение, тимът воден от Тунчев ще се изправи срещу Димитровград, където треньор е бивщият помощник при сините Георги Каменов.