3. Победната серия на Левски в Дупница приключи с бойко реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победната серия на Левски в Дупница приключи с бойко реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марек взе точка от столичани след ексцесии както на трибуните, така и на терена. Две дузпи не стигнаха на Левски за успеха

Марек прекъсна серията си от 12 поредни загуби срещу Левски, след като двата тима направиха равенство 1:1 в мач от последния XI кръг на първия дял от редовния сезон в „А” група.

Така новаците в елита взеха точка от съперника за първи път от 10 март 2002 година насам, когато отново регистрираха резултат 1:1. В днешния мач домакините бяха водени от Янек Кючуков, който има лиценз, макар че на практика Иво Паргов временно изпълнява функциите на подалия оставка Антон Велков.

След ремито бе спряна и победната поредица на гостите от София, която включваше четири шампионатни мача.

Първото полувреме на днешния бе изпъстрено с множество единоборства, като играта често бе спирана заради влизане на медицинските щабове, а веднъж дори мачът бе прекъснат.

Това се случи в 19-ата минута, когато феновете на Левски започнаха да замерят тези на домакините, а после напуснаха сектора си и тръгнаха да се саморазправят с дупничани. Трагикомичното в случая бе, че на стадиона нямаше полиция, а причината – предстоящите в неделя парламентарни избори. Наложи се футболистите на „сините”, които в този мач играха с бял екип, да успокояват своите привърженици и след кратко прекъсване ситуацията се нормализира.

Мачът продлъжи, но головите възможности до почивката на практика липсваха. След последният съдийски сигнал за първата част обаче се стигна до спречкване между футболистите от двата лагера и този път се стигна до там, че фенове влязоха на терена, за да разтървават играчите.

След показани пет жълти картона съперниците се прибраха на почивка, а след нея се стигна до всичко по-интересно в мача.
Още в 50-ата минута Левски можеше да поведе, след като Крумов центрира в пеналта, където Божидар Краев стреля с глава, но топката минава на сантиметри от вратата.

Марек обаче поведе с една от първите си опасни атаки. В 62-ата минута част от отбраната на гостите спря да играе, заради съмнения за нарушение, а това даде възможност на Крум Бибишков да изведе Златко Бонев сам срещу вратаря и той промуши топката между краката на Пламен Илиев – 1:0.

Само три минути по-късно Левски получи правото да изпълни дузпа, но ударът на Владимир Гаджев бе спасен с вещина от Емил Михайлов.

В 74-ата минута Бибишков вкара топката в мрежата, ала голът му бе справедливо отменен заради засада.

След още три минути гостите си спечелиха втора дузпа, след като резервата Миро Иванов центрира и топката среща ръката на Емил Виячки, който бе на метър от ситуацията, но получи жълт картон, а гостите - правото да изпълнят наказателен удар.

Този път зад топката застана самият Миро Иванов и хладнокръвно реализира за 1:1 в 79-ата минута.

До края на срещата Левски се опита да осъществи пълен обрат, но защитата на домакините бе добре подредена и така си спечели точка от мача.

Благодарение на нея новаците вече имат 11 в своя актив, с девет по-малко от столичани.