3. Пловдивският Локо се наложи категорично с 3:0 над Академик

Пловдивският Локо се наложи категорично с 3:0 над Академик

Локомотив Пд победи гостуващия на стадион "Лаута" отбор на Академик Сф с категоричното 3:0

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели двубоя си от 13 кръг на "А" ПФГ срещу столичния Академик с 3:0. Головете за домакините отбелязаха Драги Коцев в 11-та минута, Юнес Бенжелюн в 79-та и Де Карвальо в 92-та.

Още в 11-та минута Драги Коцев даде аванс на домакините след хубав пробив на Здравко Лазаров по дясното крило и центриране с левия крак. Вина за гола имаше и вратарят на Академик Михайлов, който излезе, но се размина с топката.

В 25-та минута Локомотив получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Лазаров центрира опасно, топката се размина с няколко играчи, но Михайлов улови сигурно. Десет минути по-късно капитанът на гостите Петков сгреши в центъра, Саканоко му отне и проби напред, стреля към вратата на "студентите", но топката мина над нея.

В 40-та минута Карвальо проби през няколко футболисти на Академик и подаде към Драги Коцев, който беше на чиста позиция, но ударът му беше париран от стража на гостите. Така резултатът на полувремето се запази - 1:0 в полза на "смърфовете".

Пет минути след началото на втората част капитанът на домакините Здравко Лазаров остана сам на границата на наказателното поле на гостите, но ударът му срещна тялото на противников бранител.

Няколко минути по-късно Коцев уцели напречната греда на вратата на Академик. Той успя да финтира защитник на Академик и да отправи фалцов удар от границата на наказателното поле, той обаче срещна гредата.

В разстояние на десет минути по-късно домакините можеха да вкарат още три гола. Първо Родригес намери хубаво с пас Лазаров, той обаче се подхлъзна и не можа да стреля. След това Де Карвальо остана сам срещу стража на гостите, но Михайлов спаси. Секунди по-късно Мартин Сечков изби от голлинията на своя отбор след опасно центриране на Джереми Родригес.

В 79-та минута Юнес Бенжелюн удвои преднината на своите. Влезлият като смяна Дани Кики центрира от корнер, след рикошет топката срещна напречната греда на вратата на Академик и попадна в Бенжелюн, който отблизо вкара за 2:0.

След като вече си бяха подсигурили победата домакините от Пловдив се забавляваха по терена. Лазаров намери с хубав пас Златински, който акробатично насочи топката по посока вратата на гостите, но не уцели.

В даденото 3-минутно продължение Златински нахлу в наказателното поле отдясно и успя да подаде към свободния Де Карвальо, който от третия си опит да стреля от чиста позиция вкара за 3:0. Така завърши и двубоят, като отборът на Локомотив постигна още една важна победа след като в миналия кръг успя да победи Левски на "Герена" в София.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:2

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза